Lapkričio 29 d. Vilniuje vyks antrasis „ArtTech Forum Lithuania 2024“, į kurį rinksis kultūros, kūrybinių industrijų, technologijų ir verslo lyderiai aptarti, kaip meno ir technologijų sąjunga gali paskatinti inovacijas ir kurti tvarią vertę. Intensyvi vienos dienos programa sudaryta iš tarptautinių ir Lietuvos ekspertų pranešimų, diskusijų bei dieną prieš rengiamų nemokamų technologijų dirbtuvių. Renginyje svečiuosis vizionieriai kūrę „Matrica“, „Marvel. Keršytojai“ „Call of Duty“ ir daugelį kitų pasaulyje pripažintų bei žinomų darbų.
ArtTech industrija kaip inovacijų katalizatorius
ArtTech sektorius, naudodamas šiuolaikines technologijas, ne tik keičia kūrybos procesus ir kuria naujas formas, bet ir leidžia integruoti meno kuriamas vertes į verslą bei įvairius pramonės sektorius. Virtualioji realybė, dirbtinis intelektas, tūrinis fiksavimas ir skaitmeninė tapatybė – tai dalis įrankių, kuriais operuojama siekiant originalių, autentiškų, empatiją kuriančių raiškos formų. To rezultatas – inovatyvios vartotojų patirtys: nuo „Portalo“ jungiančio skirtingus pasaulio miestus iki interaktyvių simuliacijų švietimo, krašto apsaugos, transporto ir sveikatos sektoriuose. Kaip teigia forumo organizatorė Agnesta Filatovė, „ArtTech neapsiriboja kūryba – tai galinga inovacijų skatinimo jėga, atverianti galimybes, kurios tiesiogiai jau paliečia įvairias industrijas ir žadina vis didesnį visuomenės susidomėjimą.“
Nuo Lietuvos naujienų iki Holivudą keičiančių vizionierių
Forumo metu bus galima išgirsti naujausias įžvalgas iš pasaulinio lygio pranešėjų, tokių kaip Thaine Lyman, sukaupusio ilgametę patirtį žaidimų industrijoje ir vadovavusio „Call of Duty“, „Destiny“, „Dreamworks“ bei kitiems dideliems projektams, ar kūrybos studijos „Satore“ bendraįkūrėjai Rubin Shah ir Tupac Martir, pasirodymus kuriantys tokiems vardams kaip Elton John ar „Prada“. Lietuvos situaciją pristatys šiuolaikinio meno kuratorė ir strategė Justė Kostikovaitė, kurios veikla jungia meną, technologijas ir viešąsias erdves, Ūla Ambrasaitė, įgyvendinanti unikalius projektus, seniai perlipančius ne tik tradicinės leidybos ribas, bet ir nuolat judinančius nusistovėjusius kultūros ir kalbos standartus bei vienas žinomiausių Lietuvos kino prodiuserių – Žilvinas Naujokas, prieš porą metų tik pradėjęs visiškai naują – virtualios realybės filmų kryptį, šiandien jau gali pasidžiaugti tiek pirmųjų darbų tarptautine sėkme, tiek įspūdingais ateities projektais su tokiais žinomais kūriniais kaip „Mažasis princas“.
O vienas laukiamiausių forumo svečių – ArtTech vizionierius ir ekspertas Svenas Bliedung von der Heide, kuris pirmąją savo skaitmeninių medijų kompaniją įkūrė beveik prieš trisdešimt metų vos būdamas trylikos metų. Pastaraisiais metais jo su komanda kuriamos inovacijos buvo pritaikytos tokiuose filmuose kaip „Matrica. Prisikėlimas“ ir „Marvel. Keršytojai“. Tai pasiūlė visiškai naujus, efektyvesnius gamybos procesus 30 milijardų vertės Holivudo filmų gamybos rinkai bei atvėrė naujas kūrybos galimybes, auditorijos įtraukimą ir patirtis. Renginyje Svenas pasidalins įžvalgomis apie laukiančius pokyčius bei kaip jiems pasiruošti, volumetrikos technologijos galimybes, dirbtinio intelekto ir skaitmeninės tapatybės svarbą kine, jų plėtrą ir potencialą peržengti kino ribas.
Europos investicijos į ArtTech: vertė industrijoms
Europai būtinos inovacijos, kad ji išliktų konkurencinga globalioje ekonomikoje, kurioje pokyčiai vyksta sparčiai ir kompleksiškai, o ArtTech yra viena iš didžiausią potencialą turinčių sričių šiam tikslui pasiekti. Prognozuojama, kad interaktyvių technologijų rinka iki 2030 m. pasieks 160 mlrd. JAV dolerių. Viešosios ir privačios investicijos, skatinančios ArtTech inovacijas, reikšmingai prisideda prie naujų kūrybos bei verslo modelių kūrimo. Tikėtina, kad tai ryškiai prisidės prie Europos inovacijų ekosistemos plėtros, o kartu taps reikšminga interaktyvių medijų rinkos dalimi. Suprasti viešų finansų perspektyvas, skatinančias ArtTech vystymą, forume padės „Kūrybiškos Europos“ biuro atstovai, Lietuvos politikos formuotojai, industrijos ekspertai. Jie diskutuos apie viešosios politikos vaidmenį palaikant meno ir technologijų sąveiką bei pristatys naujas finansavimo priemones.
Prognozuojama, kad ši industrija ateityje sulauks dar didesnių ir privačių investicijų, kurios perlips kultūros ir kūrybinių industrijų sektorių. Pasak Agnestos Filatovės, jau dabar pastebimas investicijų pritraukimas, kuris turi ilgalaikę vertę ir transformacijos potencialą įvairiose pramonės šakose. „ArtTech investicijos yra ne tik kūrybos sektoriui skirtos lėšos, tai ilgalaikės vertės kūrimas, padedantis švietimo, sveikatos, nekilnojamojo turto ir kitoms industrijoms atsinaujinti. Kitaip tariant, tai investicijos į ilgalaikį socialinį poveikį turintį tvarų vystymąsi.“ – teigia Filatovė. Generuojamą vertę ir galimą naudą investuotojams padės suprasti forume pranešimą skaitysiantis Adriano Picinati di Torcello, „Deloitte“ Global Art & Finance direktorius. Jis aptars, kaip meno ir finansų pasauliai gali susijungti su technologijomis, kurdami naujas investicines galimybes.
„ArtTech Forum Lithuania 2024“ vyks lapkričio 29 d. Vilniuje, „Cyber City“ erdvėje. Daugiau informacijos ir registracija.
„ArtTech Forum Lithuania 2024“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.