fbpx
Naujienos

Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pristatytas prestižiniame kino festivalyje „Docs Barcelona“

A. Matelio filmo pristatymas festivalyje „Docs Barcelona“

Gegužės 17 dieną naujausias A. Matelio filmas pirmą kartą parodytas Ispanijoje. Premjera įvyko „Docs Barcelona“ festivalyje. Filmui teko garbė atidaryti konkursinę programą „Panorama“.

„Docs Barcelona“ – tai svarbiausias dokumentinio kino festivalis bei kino industrijos renginys Ispanijoje, vienas geriausių iš visos Pietų Europos.

Premjeroje dalyvavo ir pats režisierius Arūnas Matelis. Po seanso vyko pokalbis kartu su filmo koprodiuseriais iš Ispanijos. „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pažymėjo pagrindinės festivalio konkursinės programos „Panorama“ pradžią. Taip pat, premjeros dieną surengti pusryčiai su Ispanų žiniasklaidos atstovais.

Konkursinę programą „Panorama“ sudaro geriausi pasaulio dokumentiniai filmai. Tarp jų – „Sundance“ laureatai, ką tik pasibaigusio „Dok.fest“ Miunchene laimėtojai. Filmai surinkti iš viso pasaulio – nuo Argentinos iki Lietuvos. Dėl konkurso prizo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ varžysis su festivalių favoritais, tokiais kaip Kino pavasaryje rodytu „Silvana“, žymiojo IDFA festivalio laimėtoju „Over the Limit“.

Arūno Matelio naujausias filmas – vienas iš trijų, kurie buvo pasirinkti tolesniam platinimui Ispanijoje. Po festivalio filmas bus rodomas Katalonijos regiono kino teatruose.

Prie filmo premjeros Barselonoje prisidėjo Ispanų koprodiuseriai bei festivalio partneris – Lietuvos Respublikos ambasada Ispanijoje. Šiandien, gegužės 18 dieną, filmas bus parodytas dar kartą.

Komentarai
Arūno Matelio 1992 m. įkurta kūrybinė grupė „Nominum” buvo viena iš pirmųjų nepriklausomų kino studijų Lietuvoje. Kūrybinė grupė „Nominum“ savo dėmesį skiria meninės dokumentikos kūrimui, įvairaus žanro scenarijų ir idėjų vystymui, inovatyvių audiovizualinių projektų realizavimui.