fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos

Arūno Matelio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ – tarp stipriausių pasaulio dokumentinių filmų

Akimirka iš pristatymo tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Zagreb Dox“
Arūno Matelio kino komunikacijos komandos archyvas

Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ parodytas tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Zagreb Dox. Lietuvių režisieriaus filmas čia atrinktas į programą kartu su Sandanso, Venecijos, Berlyno festivalio prizininkais ir laimėtojais.

Šiuo metu Lietuvos kino teatruose rodomas filmas toliau keliauja po užsienio festivalius. Režisierius A.Matelis lankosi festivalyje „Zagreb Dox“ Kroatijoje, kur jo filmas įtrauktas į konkursinę programą kartu su prestižiniuose festivaliuose geriausiais pripažintais dokumentiniais filmais.

„Zagreb Dox atrinkti filmai tiesiog įspūdingi. Man didelė garbė patekti į tokią rimtą konkursinę programą“, – sakė režisierius Arūnas Matelis.

Akimirka iš pristatymo tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Zagreb Dox“
Arūno Matelio kino komunikacijos komandos archyvas

Programoje kartu su „Nuostabiaisiais lūzeriais“  – Kinijos menininko ir aktyvisto Ai Weiwei filmas „Human Flow“, laimėjęs CICT-UNESCO Enrico Fulchignoni apdovanojimą Venecijos kino festivalyje. Įspūdingai nufilmuotas 40 pabėgėlių stovyklų 23 šalyse filmas pasakoja žmonių, priverstų palikti savo namus dėl karo, bado ar klimato pokyčių, istoriją.

Programoje – Sandanso kino festivalyje Didįjį Žiuri prizą laimėjęs Dan Sickles ir Antonio Santini filmas „Dina“ ir Los Andželo kino festivalyje apdovanotas Amanda Kopp ir Aaron Kopp kūrinys  „Liyana“.

Akimirka iš pristatymo tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje „Zagreb Dox“
Arūno Matelio kino komunikacijos komandos archyvas

Į „Zagreb Dox“ programą pateko ir  „DOK Leipzig“ festivalyje geriausiu filmu pripažintas Maja Arnekleiv režisūrinis debiutas „Mum’s Hair“. 16-metės Majos mama susirgo vėžiu ir per dvejus mamos ligos metus, būsima režisierė padarė 3000 mamos nuotraukų. Iš 755 nuotraukų gimė filmas, rodytas jau dešimtyje įvairių festivalių Europoje ir pasaulyje.

„Zagreb Dox“ – jau penktasis festivalis, įtraukiantis Arūno Matelio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ į savo konkursinę programą. Filmo pasaulinė premjera įvyko Varšuvos kino festivalyje, čia filmas pripažintas geriausiu dokumentiniu filmu, vėliau filmas rodytas „Listapad“ festivalyje Minske, kur laimėjo žiūroviškiausio ir geriausio dokumentinio filmo apdovanojimus. Triesto kino festivalyje Italijoje „Nuostabieji lūzeriai“ taip pat pripažinti geriausiu dokumentiniu filmu, taip pat įtraukti ir į Dublino tarptautinio kino festivali ADIFF konkursinę programą.

Komentarai