fbpx
Naujienos

Aštuoniems Oskarams nominuotas „Vaizduotės žaidimas“ atkeliauja į Lietuvą

Kadras iš filmo „Vaizduotės žaidimas“ „Du Kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Vaizduotės žaidimas“ „Du Kine“ archyvas
Kadras iš filmo „Vaizduotės žaidimas“
„Du Kine“ archyvas

Jau visai netrukus Lietuvos kino mylėtojų teismui bus pristatytas kino apdovanojimų sezono favoritas, biografinė režisieriaus Morteno Tyldumo drama „Vaizduotės žaidimas“, pasakojanti apie genialų britų matematiką, logiką ir kriptografą Alaną Turingą. Jam Antrojo pasaulinio karo metu pavyko nulaužti vokiečių laivyno elektromechaninės šifruojančios mašinos „Enigma“ kodą.

Filmas jau kurį laiką yra laikomas vienu pagrindinių kandidatų į pačius prestižiškiausius kino apdovanojimus. Juosta buvo nominuota penkiems Auksiniams gaubliams geriausio draminio filmo, aktoriaus, antraplanės aktorės, scenarijaus ir muzikos kategorijose. Taip pat filmas pateko į Britų kino ir televizijos menų akademijos (BAFTA) akiratį ir pelnė dar keturias nominacijas geriausio filmo, aktoriaus, antraplanės aktorės ir geriausio britiško filmo kategorijose.

Ketvirtadienį, paskelbus JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų nominantus, filmas pelnė net aštuonias nominacijas. Juosta varžysis dėl geriausio filmo, režisieriaus, aktoriaus, antraplanės aktorės, adaptuoto scenarijaus, muzikos, meninio apipavidalinimo ir montažo titulo.

Pagrindinį vaidmenį filme atliko vis labiau populiarėjantis britų aktorius Benedictas Cumberbatchas, labiausiai žiūrovams žinomas iš itin populiaraus televizinio serialo „Šerlokas“ (angl. „Scherlock“), kuriame jis vaidina legendinį seklį – Šerloką Holmsą. Taip pat aktorius paskutiniais metais daug dėmesio skiria ir kinui, tiek nekomerciniam, tiek pramoginiam. Jis suvaidino kultinio filmo „Žvaigždžių kelias. Tolyn į tamsą“ (angl. „Star Trek. Into the Darkness“) antagonistą, pasirodė „Hobito“ (angl. „The Hobbit“) trilogijoje kaip slibinas Smogas ir trumpam užsuko į prieš metus Oskaruose laimėjusią dramą „12 vergovės metų“ (angl. „12 Years a Slave“).

„Vaizduotės žaidimas“ visus kino ekranus Lietuvoje pasieks jau vasario 20 dienos, likus kelioms dienoms iki svarbiausios kino industrijos apdovanojimų sezono šventės – 87-osios Oskarų įteikimo ceremonijos.

Filmo anonsas:

Komentarai