fbpx
Reportažai, Scanorama

Atidarytas 12-tasis Europos šalių kino forumas „Scanorama“

Gražina Arlickaitė Festivalio „Scanorama“ atidarymas Monikos Daužickaitės nuotrauka
Gražina Arlickaitė
Festivalio „Scanorama“ atidarymas
Monikos Daužickaitės nuotrauka

Vakar, lapkričio 6 d., „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre buvo atidarytas 12-tasis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Sveikinamąjį žodį tarė festivalio direktorė Gražina Arlickaitė, dar ir padėkodama muzikantams, kad šie priminė ankstesnį Roy Andersson filmą „Tu gyvendamas džiaukis“ (2007). „Nuoširdžiai dėkojame Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai ir Lietuvos kultūros tarybai – mūsų pagrindiniams rėmėjams Lietuvoje“, – kalbą tęsė Gražina Arlickaitė. Ji taip pat pasidžiaugė neseniai įkurtu ir ilgai lauktu Lietuvos kino centru, kuris šiais metais tapo vienu iš „Scanoramos“ partnerių.

Kaip ir visada festivalio atidarymą filmą pristato tos šalies ambasadorius, iš kurios yra kilęs režisierius. Šiais metais sveikinamąjį žodį tarė Švedijos ambasadorė Cecilia Ruthström-Ruin pristatydama Roy Anderssono filmą „Balandis tupėjo ant šakos ir mąstė apie būtį“. Jis šiais metais laimėjo Venecijos „Auksinio liūto“ apdovanojimą. Ambasadorė labai džiaugėsi, kad dėl „Scanoramos“ lietuviai pamilo Švedijos ir kitų Skandinavijos šalių kiną. „Mes visi puikiai žinome, kad kultūra, ir ypač kino menas, yra puikus būdas pažinti naują šalį“, – teigė Švedijos ambasadorė.

„Scanorama“ kino festivalis Vilniuje vyks iki lapkričio 16 dienos. Po to jis keliaus į kitus didžiuosius Lietuvos miestus – Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius.

Festivalio atidarymo akimirkos

Komentarai