fbpx
Festivaliai, Naujienos, Sandansas, Svetur

Atidarytas 2018 m. Sandanso kino festivalis

Barbara Chai, Robert Redford, Keri Putnam ir John Cooper
Sandanso kino festivalis. Nuotraukos autorius: Ryan Kobane

Vakar, sausio 18 d., Park Sičio kalnų kurorte buvo atidarytas JAV nepriklausomo kino festivalis „Sundance“.

Jau ketvirtą dešimtmetį sausio pabaigoje, Jutos valstijoje esantis, Park Sičio miestelio kalnų kurortas keletui savaičių virsta nepriklausomo kino tendencijas nustatančiu traukos centru. Čia – pavargę nuo raudonojo kilimo, smokingų ir aktorių suknelių spindesio – susirenka tiek pradedantys kino kūrėjai, tiek  garsiausios Holivudo žvaigždės.

Festivalio atidarymo spaudos konferencijoje Sandanso instituto įkūrėjas ir prezidentas, aktyviai palaikantis #Metoo judėjimą Robertas Redfordas pabrėžė: „Pokyčiai neišvengiami. Šiuo metu jaučiuosi labai įkvėptas. Tai, kas vyksta turėtų suteikti moterims daugiau galimybių. Moterų balsas taps labiau girdimas. Manau, kad dabar vyrų vaidmuo – išklausyti.“

Vykdomoji Sandanso instituto direktorė Keri Putnam yra inicijavusi išsamų tyrimą dėl seksualinės prievartos ir lyčių nelygybės visoje kino pramonėje. Sandanso instituto ir „Women in Film“ organizacijos vykdomi moksliniai tyrimai paskatino sukurti su „Time‘s Up“ judėjimu suderintą „Reframe“ grupę, siekiančią užtikrinti lyčių lygybę kino, televizijos ir žiniasklaidos srityse.

Sandanso kino festivalio pranešime žiniasklaidai teigiama, kad „Egyptian“ kino teatre tvyravusi nuotaika parodo, kad pokyčiai yra ne tik įgyvendinami, bet ir neišvengiami. Akivaizdžių problemų pripažinimas ir reakciją į jas – teisių ir galimybių plėtros kelias.

Festivalis vyks iki sausio 28 dienos.

Jeigu neturėjote galimybės stebėti atidarymo spaudos konferencijos tiesiogiai, galite susipažinti su jos įrašu festivalio „Youtube“ kanale: 

Komentarai

Kinas visada buvo labai svarbi mano gyvenimo dalis. Geriausiai tai, koks kinas man patinka apibūdina Tildos Swinton citata: „Už nebalintą veidą ir nelygią eiseną. Už realistišką šeimyninę sceną. Už skausmingą žodžių pasirinkimą. Už atvirą, o galbūt ir nelaimingą pabaigą. Už nuo pėdos slystanti batą ir jį pataisantį kojos judesį. Už sudaužytą kiaušinį ir išpiltą pieną. Už neaiškaus kalbėjimo idėją. Už kino erdvę, kur niekas nevyksta, bet viskas įmanoma.“ Gavus pasiūlymą prisijungti prie KINFO šeimos nusprendžiau neatsisakyti, nes tai puiki proga ne tik daryti tai, kas miela širdžiai, bet dar ir galimybė susipažinti su bendraminčiais.