fbpx
Kinas po žvaigždėmis, Naujienos, Reportažai

Atidarytas 9-asis „Kinas po žvaigždėmis“ sezonas: svarbiausia yra žmogaus laisvė

„Kinas po žvaigždėmis 2018“. Atidarymo akimirka
Nuotraukos autorė: Vytautė Ribokaitė

Paskutinį liepos vakarą, sostinėje įvyko devintojo „Kinas po žvaigždėmis” sezono atidarymas. Katedros aikštėje sostinės gyventojams ir svečiams buvo rodomas suskaitmenintas ir restauruotas Raimundo Banionio filmas „Vaikai iš Amerikos viešbučio“.

„Mes jaučiamės kaip stipriame Europos mieste, kuris labai myli kiną“, – pilną Katedros aikštę sveikino Lietuvos kino centro filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėja Dovilė Butnoriūtė.

Ilgais plojimais buvo pasitiktas filmo režisierius Raimundas Banionis, kuris publikai pasakojo apie filmo idėją, itin aktualią visais laikais: „Šis filmas gimė labai netikėtai. Maždaug 1988 metais, kai prasidėjo mitingai ir mintys apie laisvę, mes su kursioku sugalvojom, kad reikia padaryti filmą. Mes aiškiai supratome, kuo mums tai gali baigtis… Darėm ne dėl medalių, prizų ar premijų, tačiau darėm dėl to, kad spjautumėm į viską ir parodytumėm tai, kaip mes įsivaizduojame laisvę. Svarbiausia yra žmogaus laisvė – tai yra vardan ko mes gyvenime, vardan to, kur pasaulio mąstytojai nukreipia savo jėgas, kad galėtų gyventi taip, kaip nori, ir sakyti tai, ką nori”.

Po sveikinimo kalbų prasidėjo filmo peržiūra. „Vaikai iš Amerikos viešbučio“ – laisve ir gera muzika alsuojantis filmas, sukustas 1990 metais. Filmas pasakoja apie 1972 metų įvykius – įvairūs suvaržymai, būdingi tuometei Lietuvai, tačiau amžinai viską pralaužiantis jaunimo maištas įrodė, jog laisvės troškimas gali griauti visus barjerus, ypatingai valdžios institucijų tvarką.  

„Kinas po žvaigždėmis” seansai vyks Valdovų rūmų kiemelyje, o filmai bus rodomi iki rugpjūčio 30 dienos. Daugiau informacijos ir pilna renginio programa: http://www.kinopasaka.lt/lt/festivaliai/2018-kinas-po-zvaigzdemis

Komentarai