fbpx
Reportažai, Šeršėliafam

Atidarytas tarptautinis moterų kino festivalis „Šeršėliafam“

Tarptautinio moterų kino festivalio „Šeršėliafam“ atidarymas Fotografė Marina Juralevičiūtė
Tarptautinio moterų kino festivalio „Šeršėliafam“ atidarymas
Fotografė Marina Juralevičiūtė

Su gyva muzika ir putojančiu šampanu vakar kino teatre „Pasaka“ buvo atidarytas tarptautinis moterų kino festivalis „Šeršėliafam“, vykstantis jau devintus metus. „Kadangi festivalis jau yra brandus, supratome, kokia yra jo paskirtis ir kokį mes jį norime matyti“, – teigė festivalio vadovė Greta Akcijonaitė. Be filmų programos, festivalyje vyks, jau tradicija tapęs „Šeršė“ turgelis, konferencija „Ieškokite moters“ ir kino industrijos renginys.

Jau trečius metus festivalis organizuoja metų kino moters rinkimus. „Mes pačios dirbame kine ir matome, kad aplink mus yra daug nuostabių moterų, kurios daro nenusakomo dydžio darbus, todėl norime jas pagerbti,“ – tęsė mintį Akcijonaitė.

Šiais metais nominantėmis paskelbtos lietuviškų filmų sklaidos ir informacijos ekspertė Lietuvos kino centre Liana Ruokytė-Jonsson, lietuviško filmo „Sangailės vasara“ prodiuserė Živilė Gallego ir kino platinimo kompanijos „A-One Films Baltic“ vadovė Giedrė Krikščiūnaitė. „Žmonės.lt“ portalo lankytojai metų moterimi išrinko Živilę Gallego, kuriai atiteko remėjų prizas – rankinio bagažo lagaminas. Tuo tarpu festivalio sudaryta kompetentinga penkiolikos moterų komisija metų moterimi paskelbė Giedrę Krikščiūnaitę, kuri buvo apdovanota savaitgaliu dviem „Spa Vilnius“ centre Anykščiuose, „Mody Top“ čekiu ir „Smilgos Beauty Lab“ dovanu kuponu. Giedrė į Lietuvą atvežė tokius filmus kaip Paolo Sorrentino „Jaunystė“ (Youth, 2015) arba vienu kadru nufilmuotas vokiečių trileris „Mano vardas Viktorija“ (Victoria, 2015).

Festivalį atidarė prancūzų režisierės, aktorės ir scenarijaus autorės Emmanuelle Bercot filmas „Aukštai pakelta galva“ (La tête haute, 2015). Šiais metais ir Kanų kino festivalį atidariusi socialinė drama pasakoja apie sunkaus charakterio paauglį Malony.

„Šeršėliafam“ festivalis šiais metais vyks gruodžio 3–13 dienomis Vilniuje bei aplankys Kauną, Mažeikius, Panevėžį, Varėną, Gargždus ir Šiaulius.

Atidarymo akimirkos

Komentarai