fbpx
Festivaliai, Naujienos

Atkeliaujantis vokiškas kinas nebijo kontroversijų

Kadras iš filmo „Superego ir Tu“ Vokiško kino dienų archyvas
Kadras iš filmo „Superego ir Tu“  Vokiško kino dienų archyvas
Kadras iš filmo „Superego ir Tu“
Vokiško kino dienų archyvas

Į Lietuvą jau penktąjį kartą atvyksta Vokiško kino dienos! Nuo 2015 m. vasario 25 d. iki kovo 21 d. jos šurmuliuos Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių kino salėse. Čia bus parodyta 11 naujausių įvairaus žanro kino filmų iš vokiškai kalbančio Europos regiono – Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos.

Vokiško kino šventę Vilniuje atidarys vokiečių, austrų ir šveicarų gamybos komedija „Superego ir Tu“ (Über-Ich und Du, 2014). Lietuvos publikai jau gerai pažįstamas aktorius André Wilmsas įkūnija senatvinio užmaršumo bei patologinės virtuvės fobijos kamuojamą psichologą. Šio vaidmens atlikėjas Lietuvoje neseniai viešėjo su įžymiuoju Heinerio Goebbelso spektakliu „Max Black“.

Lietuvos žiūrovus filmų temų aptarimui pakvies trys išskirtiniai filmai:

Vokiško dokumentinio filmo „Vulva 3.0” (Vulva 3.0, 2014) dėmesio centre moteriškos lyties organas, jo unikalumas bei su juo susiję tabu mūsų visuomenėje. Į šio filmo peržiūrą Vilniuje vasario 26 d. 18.00 val. „Pasakos“ kino teatre ir diskusiją su žiūrovais po jos atvyks filmo režisierė Ulrike Zimmermann. Diskusijoje taip pat dalyvaus lyčių lygybės ekspertė Margarita Jankauskaitė, renginį moderuos Tolerantiško jaunimo asociacijos pirmininkė Jūratė Juškaitė.

Austrų režisieriaus Stefano Ruzowitzkio, kuris yra pelnęs „Oskarą“, filme „Radikalus blogis“ (Das radikal Böse, 2013) keliamas klausimas, kaip galėjo šitaip atsitikti, kad jauni vyrai ir gerbiami šeimų tėvai Antrojo pasaulinio karo metais diena iš dienos galėjo žudyti motinas, vaikus ir kūdikius? Į šį klausimą po filmo bandys atsakyti taip pat ir Lietuvos istorikai – juk tema labai aktuali ir Lietuvai, o filmo veiksmas vyksta Rytų ir Vidurio Europoje. Vasario 27 d. po 18.00 val. įvyksiančios filmo peržiūros kino teatre „Pasaka“ Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto alumnų draugija rengs diskusiją „Holokaustas: kaltė ir jos atmintis“.

Ypatingą šveicarišką nuotaiką Vilniuje padės skleisti populiarus šveicarų rašytojas Pedro Lenzas. Jo romanas „Čia aš varatarius“ (Der Goalie bin ig), kurio motyvais sukurtas to paties pavadinimo filmas, yra išverstas taip pat ir į lietuvių kalbą šiaulietiška tarme. Po filmo peržiūros kovo 2 d. 19.00 val. „Skalvijos“ kino teatre laukia rašytojo susitikimas su žiūrovais bei skaitytojais. Pokalbį ves romano vertėjai Rimantas Kmita ir Markusas Roduneris.

Kadras iš filmo „Čia aš varatarius“  Vokiško kino dienų archyvas
Kadras iš filmo „Čia aš varatarius“
Vokiško kino dienų archyvas

Programą taip pat papuoš jautri socialinė drama „Džekas“ (Jack, 2013), kurios pagrindinis herojus – kritikų už ypač įtaigią vaidybą išliaupsintas dešimtmetis Ivo Pietzckeris. Jis nepaprastai įtaigiai atskleidžia vaiko, kurio pečius anksti užgulė sunki atsakomybės našta, pasaulį.

Romantiška drama „Mylimos seserys“ (Die geliebten Schwestern, 2013) vaizduoja painią žymaus rašytojo Friedricho Schillerio meilės istoriją su dviem seserimis, vykusią 18 a. pabaigoje. O štai kito Vokietijos klasiko vardą išgirsime visiškai kitokiame kontekste – iš komiškos pusės į paauglių gyvenimą mokykloje žvelgia filmas provokuojančiu pavadinimu „Fack ju Göhte“ (Fack ju Göhte, 2013), pelnęs ne vieną kino apdovanojimą.

Vokietijos kino premijos laureatės Feo Aladag, debiutavusios didžiulės sėkmės sulaukusiu filmu „Kai mes išeinam“, dramoje „Tarp skirtingų pasaulių“ (Zwischen Welten, 2013) susidursime su niūria karų nuniokoto Afganistano tikrove. Tuo tarpu satyra „Kanibalų metas“ (Zeit der Kannibalen, 2013) su gera doze sarkazmo atskleis klestinčių verslo konsultantų gyvenimo spindesį ir skurdą.

Austrų filmas „Neužglaistomi plyšiai betone“ (Risse im Beton, 2014), kuriame vaidina taip pat ir neprofesionalūs aktoriai, su kvapą gniaužiančiu autentiškumu perkelia į ekraną jaunų imigrantų tikrovę Vienoje.

Dokumentinio žanro filmų puokštę papildo tėvų ir vaikų santykių drama „Tėvo sodas – mano tėvų meilė“ (Vaters Garten – die Liebe meiner Eltern, 2013). Filmas pelnė Šveicarų kino premiją už geriausią 2014 metų šveicarišką dokumentinį filmą.

Štai tiek visko ir dar daugiau pamatysite jau netrukus – būkite su mumis!

Plačiau apie filmus ir jų rodymo vietas galite pasiskaityti čia.

Vokiško kino dienų 2015 anonsinis filmukas:

Komentarai