fbpx
Naujienos

Atostogaujantiems vaikams – dieniniai kino seansai

Kadras iš filmo „Moliūgėlio gyvenimas“

Vaikų atostogos tėveliams tampa tikru galvosūkiu. Kaip užimti mokyklinio amžiaus vaikus, iškeliavus

​į darbą? Atšilus orams puiki išeitis tampa pasivaikščiojimai, žaidimai ir treniruotės lauke. O p​o tokio aktyvaus laisvalaikio pailsėti galima ir kino salėje.​​

Pavasario atostogų metu vaikams nuobodžiauti neleis balandžio 10-14 d. „Skalvijos” kino centre vyksiantis vaikiškų filmų ciklas „Atostogų kinas“. Visą savaitę, popiečių metu bus rodomi nauji ir jau pamėgti nuotaikingi filmai visai šeimai.

„Tai filmai, kuriuos smagu žiūrėti su kiemo ar klasės draugais, galbūt su seneliais ir kitais šeimos nariais. Vaikų laukia labai įvairi programa – nuo animacinių, nuotykių​ filmų ir net dokumentikos​“, – teigė „Skalvijos“ kino centro edukacinių programų koordinatorė Goda Sosnovskienė.

Atostogaujančių vaikų laukia 5 filmai, iš kurių du buvo pristatyti šių metų „Kino pavasario“ programoje.Balandžio 10 d. programą atvers „Oskarui“ nominuotas animacinis filmas „Moliūgėlio gyvenimas”. Pagrindinis filmo herojus – devynių metų berniukas, pravarde Moliūgėlis, kuris po netikėtos mamos mirties apgyvendinamas našlaičių namuose. Nors čia gyvenančių vaikų praeitis buvo ne ką lengvesnė už Moliūgėlio, drauge įveikti sunkumus bus kur kas lengviau. Ši juoko, skausmo ir džiaugsmo kupina istorija tampa žmogaus širdies atsparumo ir gelmių simboliu.

Dar vieną animacinį filmą „Ričis Didysis“, rodytą Berlyno kino festivalyje vaikų programoje, žiūrovai išvys balandžio 11 d. Tai labai linksma ir išradinga pasaka apie draugystę, meilę šeimai ir nepaprastą drąsą. Filmas pasakoja apie gandrų šeimoje įsūnytą ir be galo mylimą žvirbliuką Ričį, kurį šeima turi palikti vieną, kai jiems ateina laikas migruoti. Tačiau Ričis siekia įrodyti, kad yra tikrų tikriausias gandras ir leidžiasi į kelionę savarankiškai. Prasideda smagūs nuotykiai ir išbandymai. Filmas buvo rodytas Berlyno kino festivalyje vaikų programoje.

Programoje vaikai išvys ir mažiau jiems pažįstamą kino žanrą – dokumentiką. Balandžio 12 d. bus parodytas dokumentinis filmas „Palaukit mūsų!“ apie nepaprastus vaikų išgyvenimus pakeliui į mokyklą skirtinguose pasaulio žemynuose, kuriuos užfiksavo režisierės Lina Lužytė ir Sigrid Klausmann. O balandžio 13 d. kino studijos „Walt Disney“ gerbėjai turės galimybę pamatyti naujausią jau klasika tapusios istorijos „Gražuolė ir pabaisa” ekranizaciją.

Programą užvers daugelyje festivalių džiaugsmingomis vaikų ovacijomis palydėtas ir „Skalvijos“ mažųjų žiūrovų pamėgtas „Tamsta varlius“. Tai įtraukiantis nuotykių filmas apie vaikus ir jų mylimą išradingą mokytoją, turintį paslaptį, kurią vieną dieną netikėtai išsiaiškina vaikai. Geraširdis mokytojas retsykiais pavirsta… varle. Vaikai ryžtasi apsaugoti jį nuo visų tykančių pavojų ir žmonių, ir gamtos pasaulyje.

Komentarai