fbpx
Naujienos, Pamatyk kine

Atrask Holivudą Maroke

Kadras iš filmo „Arabijos Lorensas“
„Park Circus“ archyvas

„Daugybė aktorių svajoja apie karjerą Holivude, tačiau retas susimąsto, kad Holivudą galima rasti ir Maroke“, – juokaudama pasakoja ketvirtame pagal dydį šios egzotiškos šalies mieste – Marakeše – gyvenanti menotyrininkė bei tinklaraščio „Blondinė Maroke“ autorė Rasa Barčaitė.

Aukštojo Atlaso kalnuose įsikūręs Uarzazato miestas vadinamas Maroko Holivudu arba „Vartais į dykumą“. Miestas sparčiai plečia turizmo infrastruktūrą ir yra ganėtinai populiarus tarp kino kūrėjų. Ten įsikūrusios keletas garsių kino studijų paviljonų. Tai į jokį kitą Maroko miestą nepanaši vieta, kurią puošia Atlaso kalnų peizažas.

Kadras iš filmo „Arabijos Lorensas“
„Park Circus“ archyvas

1962 metais britų režisierius Davidas Leanas tapo pirmuoju didelio masto kūrėju Uarzazato apylinkes panaudojęs savo legendinio filmo „Arabijos Lorensas“ scenoms dykumoje, o netoliese esanti tvirtovė „Kasbah of Tiffoutoute“ filmavimo metu buvo transformuota į viešbutį filmavimo grupei. Uarzazate buvo filmuojamos Tafo žudynių scenos.

Tinklaraščio „Blondinė Maroke“ autorė pasakoja, kad nors tik dalis filmo scenų buvo kurtos Maroke, marokiečiai apie filmą „Arabijos Lorensas“ kalba labai išdidžiai, nes būtent šis filmas parodė pasauliui koks nuostabus Maroko kraštovaizdis ir smėlėtoji dykuma.

Kadras iš filmo „Arabijos Lorensas“
„Park Circus“ archyvas

„Net ir dabar ne vienas kelionių agentūros turas vadinamas „Lawrence in Arabia“ vardu. Keliautojai nori ant kupranugarių pereiti didžiąsias dykumos kopas ir pamatyti monumentalius smėlio ir vėjo kūrinius“, – priduria keliautojams svajonių maršrutus padedanti atrasti R. Barčaitė.

Septyniais „Oskarų“ apdovanojimais įvertintas Davido Leano „Arabijos Lorensas“ – tikra istorija apie išsigimstantį valdžios troškimą, žmoguje netelpančio dieviškumo idėją ir laiku nepažabotos didybės pasekmes. Išskirtiniai šio filmo seansai įvyks gegužės 15 d. „Forum Cinemas“ kino teatruose Vilniuje ir Kaune.

Kadras iš filmo „Arabijos Lorensas“
„Park Circus“ archyvas

Maroke filmus kuria daugybė garsių kino studijų ir režisierių. Anot Rasos Barčaitės, jei žiūrite filmą, kurio veiksmas vyksta vienoje iš Artimųjų Rytų šalių, jis garantuotai bus kurtas Maroke.

„Aš ir pati ne kartą buvau statiste masinėse filmų scenose. Neseniai teko visą dieną praleisti Sacharos dykumoje būnant statiste. Buvo filmuojama trumputė didelio biudžeto filmo scena“, – prisimena R. Barčaitė.

Uarzazato apylinkėse taip pat buvo filmuotas M. Scorsese biografinis filmas apie Dalai Lamą „Kundunas“ (1999), R. Scotto „Gladiatorius“ (2000), „Dangaus karalystė“ (2005), žiūrovams puikiai pažįstama „Mumija“ (1999) bei daugelis kitų.

Filmo „Arabijos Lorensas“ anonsas:

Bilietus galite įsigyti: http://www.forumcinemas.lt/Event/307038/

Daugiau informacijos: http://www.facebook.com/events/422656485166769/

Išskirtinių filmų seansų serija „Pamatyk kine“ siekiama dideliame kino ekrane parodyti visų pamėgtas juostas. Specialiuose seansuose žiūrovai galėjo S. Spielbergo „Šindlerio sąrašą“, J. G. Avildseno „Rokį“, D. Fincherio „Kovos klubą“, A. Tarkovskio „Stalkerį“, W. Friedkino „Egzorcistą“, A. Hitchcocko „Psichopatą“ ir „Langą į kiemą“, F. F. Coppolos „Šių dienų apokalipsę“, S. Leone „Gerą, blogą ir bjaurų“, brolių Coenų „Didįjį Lebovskį“, W. Wylerio „Kaip pavogti milijoną“, F. Capros „Nuostabų gyvenimą“, ​S. Kubricko „Metalinį apvalkalą“, „Prisukamą apelsiną“ ir „Švytėjimą“, M. Curtizo „Kasablanką“, S. Lumeto „12 įtūžusių vyrų“ bei R. Scotto „Svetimą“. Seansus organizuoja kino naujienų portalas KINFO.LT.

Komentarai
Kinas visada buvo labai svarbi mano gyvenimo dalis. Geriausiai tai, koks kinas man patinka apibūdina Tildos Swinton citata: „Už nebalintą veidą ir nelygią eiseną. Už realistišką šeimyninę sceną. Už skausmingą žodžių pasirinkimą. Už atvirą, o galbūt ir nelaimingą pabaigą. Už nuo pėdos slystanti batą ir jį pataisantį kojos judesį. Už sudaužytą kiaušinį ir išpiltą pieną. Už neaiškaus kalbėjimo idėją. Už kino erdvę, kur niekas nevyksta, bet viskas įmanoma.“ Gavus pasiūlymą prisijungti prie KINFO šeimos nusprendžiau neatsisakyti, nes tai puiki proga ne tik daryti tai, kas miela širdžiai, bet dar ir galimybė susipažinti su bendraminčiais.