fbpx
Naujienos

Austėjos Urbaitės filmas „Per arti“ atrinktas į Talino festivalio Baltijos šalių konkursinę kino programą

Kadras iš filmo „Per arti“

Austėjos Urbaitės debiutinis filmas „Per arti“ (angl. Remember to Blink) atrinktas į A klasės Talino tarptautinio kino festivalio „Juodosios naktys“ Baltijos šalių konkursinę programą, kur rodomi geriausi ir naujausi mūsų regiono filmai. Pasaulinė filmo premjera tik ką įvyko Varšuvos tarptautiniame kino festivalyje, kuris taip pat turi A klasės festivalio reitingą.

Filmo „Per arti“ išskirtinumas – jis sukurtas dviem kalbom – lietuvių ir prancūzų. Pagrindinius vaidmenis filme atlieka perspektyvi lietuvių aktorė Dovilė Kundrotaitė ir prancūzų aktorė Anne Azoulay.

Filmo „Per arti“ pagrindinė tema – įvaikinimas bei sudėtingi ir daugiasluoksniai šeimos santykiai po jo. Filmas pasakoja apie prancūzus Žakliną ir Leoną, kurie įsivaikina lietuvius vaikus ir laikinai į šeimą priima studentę Gabrielę, kad padėtų vaikams susišnekėti ir mokytų juos prancūzų kalbos. Ilgainiui Gabrielė ir Žaklina pradeda konkuruoti dėl vaikų dėmesio ir prieraišumo, peržengdamos ribą tarp meilės ir egoizmo.  

Po premjeros Varšuvoje, žiūrovai filmą apibūdino kaip „labai subtilų ir įspūdingų vaizdų“, „šviesų, bet kupiną psichologinės įtampos“, „išsiskiriantį stipriais moterų vaidmenimis“, „paperkančia mažųjų aktorių vaidyba“. Žiūrovai negailėjo komplimentų režisierei ir gyrė vizualų filmo išpildymą.

Kadras iš filmo „Per arti“

Vieną pagrindinių vaidmenų filme kuria perspektyvi lietuvių aktorė Dovilė Kundrotaitė, turinti patirties tiek teatre, tiek kine, tiek televizijoje. Prancūzų aktorė Anne Azoulay yra žinoma Prancūzijoje iš kino filmų, teatro spektaklių ir televizijos serialų, kaip ir jos partneris filme Arthur Igual. Filmo „Per arti“ vaikus įkūnija neprofesionalūs aktoriai Inesa Sionova ir Ajus Antanavičius.

Filmo operatorius – Julius Sičiūnas, filmo dailininkė – Justė Vazgytė, kostiumų dailininkė – Monika Vėbraitė, muziką kūrė – Domas Strupinskas. Filmą prodiusavo – Živilė Gallego iš kompanijos „Fralita Films“.

Filmo režisierė A.Urbaitė baigė kino režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Pirmasis studentiškas darbas “Etiudas” pelnė pripažinimą 2013-aisiais, o 2015-aisiais pirmasis režisūrinis trumpo metro debiutas “Tiltai” buvo apdovanotas “Sidabrine gerve”, taip pat pripažintas geriausiu Baltijos šalių trumpuoju filmu Šiaurės šalių kino forume “Scanorama”.

Tarptautinis kino festivalis „Juodosios naktys“ Taline vyksta nuo 1997-ųjų ir yra vienas didžiausių  kino festivalių Šiaurės šalyse. Kasmet festivalį aplanko virš 1000 užsienio svečių, 160 žurnalistų, rodoma virš 250 ilgametražių filmų ir sulaukia virš 80 tūkstančių žiūrovų kasmet. Nuo 2014-ųjų festivalis turi A klasės kategoriją, sertifikuotą tarptautinės prodiuserių asociacijų federacijos (FIAPF) ir patenka tarp 14 svarbiausių kino festivalių Pasaulyje.

Filmo „Per arti“ gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizja.  Lietuvos žiūrovams filmą planuojama pristatyti 2023-aisiais.

Komentarai