fbpx
Kino industrija, Naujienos

„Ąžuolais” appdovanoti geriausi šalies operatoriai

Ąžuolas Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanojimas LAC archyvas
Ąžuolas Lietuvos kino operatorių asociacijos apdovanojimas
LAC archyvas

Šiemet jau ketvirtą kartą įteikti Lietuvos kino operatorių asociacijos (LAC)  „Ąžuolo” apdovanojimai. Šventinėje ceremonijoje, vykusioje gegužės 2 d. Šv.Kotrynos bažnyčioje, buvo pagerbti geriausi šios srities kino profesionalai.

Kino operatorių dėkingumo „Ąžuolas” atiteko šviesaus atminimo postprodukcijos specialistui, vaizdo dizaineriui Audriui Naujaliui už aukštą profesionalumą ir kūrybingumą.

„Ąžuolu” už kūrybinius gyvenimo nuopelnus įvertintas kino operatorius Algimantas Mikutėnas. Jo kamera filmavo režisierių Raimondo Banionio (“Mano mažytė žmona”, 1984), Gyčio Lukšo („Mėnulio Lietuva”, 1997 ir kt.), Algimanto Puipos („Elektroninė senelė”, 1985, „Dievų miškas”, 2005, „Nuodemės užkalbėjimas”, 2007 ir kt.), Artūro Pozdniakovo („Kažkas atsitiko”,1986) ir daugelio kitų vaidybinius, dokumentinius filmus, muzikinius klipus, reklamas. A. Mikutėnas — viena ryškiausių ir spalvingiausių lietuvių kino asmenybių.

Iš šiemet vertinimui pateiktų 11 pilno bei trumpo metražo vaidybinių ir dokumentinių juostų garbinga žiuri, kurią šiais metais sudarė:  kino operatoriai Juozas Matonis (pirmininkas), Janis Eglitis, Vitalijus Kiselius, režisierius Emilis Vėlyvis ir kino kritikas Lukas Brašiškis, už geriausią operatoriaus darbą lietuviškame kine  apdovanojo Feliksą Abrukauską. Jam „Ažuolas” atiteko už „kūrybišką kameros darbą atskleidžiant lietuvių kinui neįprasto pasakojimo turinį” filme „Aurora“ (rež. Kristina Buožytė).

Pirmą kartą žiuri paskyrė ir „Gilės” diplomą geriausiam 2012 m. jaunajam kino operatoriui. Jis atiteko Juliui Sičiūnui už darbą rež. Austėjos Urbaitės filme „Čia yra realybė“. Taip pat apdovanojo Jokūbą Vilių Tūrą specialiuoju „Ąžuolo” konkurso žiuri diplomu už pastangas siekiant tikslo, kuriant filmą „Sapnuoju , kad einu“.

LAC informacija

Komentarai