fbpx
Reportažai, Scanorama

Baigėsi 13-oji „Scanorama“. Apdovanotas geriausias trumpemetražis filmas

Gražina Arlickaitė Režisierius Valērijs Oļehno Fotografė Kristina Sereikaitė
Gražina Arlickaitė
Režisierius Valērijs Oļehno
Fotografė Kristina Sereikaitė

Sekmadienio vakarą, lapkričio 15 d., „Forum Cinemas“ kino teatre Vilniuje buvo uždarytas 13-asis „Scanoramos“ festivalis. Vakaro metu buvo apdovanotas ir geriausias konkursinės „Naujojo Baltijos kino“ programos trumpametražis filmas.

„Noriu tikėti, kad šios dienos mums visiems davė daug įdomių susitikimų, atradimų, diskusijų ir tiesiog džiaugsmo žiūrint kiną“, – pirmoji uždarymo svečius pasveikino jo direktorė Gražina Arlickaitė.

Šiemet konkursinėje „Naujojo Baltijos kino“ programoje varžėsi 14 filmų: 5 lietuviški darbai, 6 estiški filmai ir 3 iš Latvijos. Žiuri sudarė trys nariai, tai režisierė ir scenarijų autorė Anja Breien, „Nordic Film Days Lübeck“ meno vadovė Linde Fröhlich bei žiuri komisijos pirmininkas, kino kritikas ir programų sudarytojas Neilas Youngas.

Prieš paskelbiant pagrindinius nugalėtojus, buvo įteikti ir du specialieji paminėjimai.

Režisierius Valērijs Oļehno Fotografė Kristina Sereikaitė
Režisierius Valērijs Oļehno
Fotografė Kristina Sereikaitė

Pirmasis atiteko latvių filmui „Pa Pa“ (Pa Pa, rež. Valērijs Oļehno, 2015). Dramos aktorius, įnešantis savo patirtį ir kūniškumą, kuria sudėtingą vaidmenį ir autentiškumą atranda vyriškumo trapume.

Antrojo specialiojo paminėjimo laureatas – filmas „Ta vienintelė“ (See Õige, rež. Ivan Pavljutskov, 2014). Jis per trumpą laiką žiūrovams pateikia humoro, empatijos ir sumanumo junginį.

Pirmą kartą „Naujojo Baltijos kino“ konkurso istorijoje geriausiu Baltijos šalių trumpametražiu filmu tampo lietuvių režisierės darbas. Jam atiteko abu šios programos pagrindiniai prizai, kuriuos įsteigė „Vilniaus kino klasteris“ (10 000 eurų vertės kino aparatūros nuomos paslaugomis būsimam kino projektui) ir audiovizualinių autorių teisių asociacija AVAKA (3 000 eurų vertės piniginis prizas).

„Filmuoti ant vandens yra didelis iššūkis kiekvienam režisieriui, o prizų laimėtojas imasi šios užduoties drąsiai ir naujai. To rezultatas – įtraukiantis ir išskirtinis potyris. Už iš aktorių išgautą aukšto lygio vaidybą ir meistrišką kino kadro naudojimą nugalėtoju skelbiama Austėjos Urbaitės juosta „Tiltai“, – paskelbdamas nugalėtoją kalbėjo žiuri pirmininkas Neilas Youngas.

Režisierė Austėja Urbaitė Fotografė Kristina Sereikaitė
Režisierė Austėja Urbaitė
Fotografė Kristina Sereikaitė

„Noriu padėkoti „Scanoramai“, kad atrinko ir parodė šitą filmą, ir žiuri komisijai už tai, kad įvertino. Ačiū visai komandai, kad nepasidavėte per visą kūrimo procesą ir neleidote man pasiduoti. Ačiū ir operatoriui Juliui Sičiūnui ir aktoriams už atsidavimą“ – dėkojo filmo „Tiltai“ režisierė Austėja Urbaitė.

Po „Scanoramos“ uždarymo Vilniuje, festivalis tęsiasi kituose miestuose. Iki lapkričio 22 d. „Scanorama“ vyks Kaune, iki lapkričio 19 d. – Klaipėdoje, o Šiauliuose – lapkričio 19 –22 d.

Uždarymo akimirkos

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.