fbpx
Festivaliai, Reportažai, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Baigėsi keturios filmų pilnos „Vilniaus kino šortų“ dienos

„Vilniaus kino šortų“ uždarymas, Nerijaus Širvio nuotrauka
„Vilniaus kino šortų“ uždarymas, Nerijaus Širvio nuotrauka
„Vilniaus kino šortų“ uždarymas
Nerijaus Širvio nuotrauka

Keturios trumpos, bet daug netikėtumų kupinos dienos su trumpametražių filmų festivaliu „Vilniaus kino šortai“ jau praėjo. Spalio 12 dienos vakarą, festivalio programoje pasižymėję matytus filmus, su festivalio svečiais ir organizatoriais susitikome „Menų spaustuvėje“ išgirsti svarbiausio dalyko – kuriuos filmus festivalio žiuri komisija išrinko geriausiais. Festivalio komanda džiaugiasi – į kino teatrus Vilniuje pamatyti 2014 m. „Vilniaus kino šortų“ programos susirinko būriai žmonių, dalis seansų sulaukė tiek žiūrovų, kad į juos buvo parduoti visi bilietai.

Trys komisijos narės – Marta Levandovska (Lenkija), Božana Šoškova (Bulgarija) ir Ieva Veiverytė (Lietuva) – užlipusios ant scenos neslėpė, kad buvo sunku iš 55 programos filmų išrinkti tris geriausius: „Visi filmai buvo labai stiprūs ir, prisipažinsime, turėjome keletą ginčų tarpusavyje renkant geriausius“, – pasakojo I. Veiverytė. M. Levandovska minėjo pastebėjusi labai gerą tendenciją – festivalio programą sudarė labai įvairių stilių trumpametražiai filmai ir todėl labai džiugu juos matyti viename konkurse.

„Vilniaus kino šortų“ uždarymas, Nerijaus Širvio nuotrauka
„Vilniaus kino šortų“ uždarymas
Nerijaus Širvio nuotrauka

Geriausias trumpametražis dokumentinis filmas

Didžiausio Baltijos šalyse trumpų filmų festivalio „Vilniaus kino šortai“ geriausiu dokumentiniu filmu išrinktas „Pagalbos skambučiai“ („Emergency Calls“, Suomija). Festivalio žiuri specialiu paminėjimu iš šių metų „Vilniaus kino šortų“ dokumentinių filmų išskyrė „Karalienę“ („The Queen“, Argentina).

Geriausias trumpametražis animacinis filmas

Geriausio animacinio festivalio filmo apdovanojimas atiteko filmui „Kanis“ („Canis“, Ispanija). Šis animacinis filmas žiuri buvo įvardintas kaip tamsiausias festivalio filmas. Jis buvo pripažintas už meistriškai sukurtą savitą filmo pasaulį ir stiprų kinematografinį darbą. Pasak komisijos narių, išrinkti šios kategorijos geriausią filmą buvo sunkiausia: „Visos turėjome savus favoritus“, – pažymėjo žiuri narė B. Šoškova. Taip pat bendru sutarimu specialiu paminėjimu iš visų festivalio animacinių filmų išskirtas „Skrajojimas padebesiais“ („Absent Minded“, Italija).

„Vilniaus kino šortų“ uždarymas, Nerijaus Širvio nuotrauka
„Vilniaus kino šortų“ uždarymas
Nerijaus Širvio nuotrauka

Geriausias trumpametražis vaidybinis filmas

Geriausiu vaidybiniu filmu nugalėtoju išrinktas „Švelnus lietus“ („Soft Rain“, Vengrija). Įvardijant šio filmo nuopelnus, buvo išskirtas stipriai žiūrovą įtikinantis pagrindinis filmo veikėjas, taip pat tvirtas ir užtikrintas kameros darbas. Specialaus žiuri paminėjimo vertu filmu šioje kategorijoje išrinktas filmas „Sviestinė lempa“ („Butter lamp“, Prancūzija, Kinija). Darbas įvertintas už progą pamatyti, kas tikrovė yra fikcijoje, o fikcija – tikrovėje.

Nors apdovanojimai jau išdalinti, tai dar ne viskas – nugalėtojus išrinkę ir paskelbę „Vilniaus kino šortai“ iškeliauja į kitus Lietuvos miestus. Festivalio filmai nuo spalio 16-17 dienos iki spalio 19 dienos bus rodomi Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio kino salėse.

Akimirkos iš festivalio uždarymo

Komentarai
Kinas lyg gyvas kūnas, kuris aplink save sukuria lauką, peržengiantį bet kokias apibrėžčių ir kontūrų ribas. Jis kartais maloniai reikalauja tik laisvalaikio ir ištiestų kojų ant sofos, bet taip pat savo ruožtu įtraukia į savo vidų kaip nesibaigiantis interpretacijų laukas. Neretai tai iškrečia mums žavių kiaulysčių. Kinas mane žavi kaip be galo platus skirtingų rūšių tekstų dialogas. Ar kinas būtų kinas, jeigu nebūtų jo žiūrovo? Greičiausiai, ne. Todėl stengiuosi tą draugiją jam ir palaikyti. Aš - Kristina.