fbpx
Naujienos, Festivaliai, GoDebut

Baigėsi Klaipėdoje tris dienas trukusi kino šventė – Europos kino festivalis GoDebut 2021

Sidabrinės Anikės nugalėtojas

Renginys  sukėlė nemažą  iššūkių ir festivalio rengėjams , ir svečiams , ir dalyviams. Nežiūrint visų sunkumų , festivalis atliko savo misiją – atvėrė  kino industrijoje  debiutuojantiems kūrėjams erdvę jų filmų pristatymui.  Jaunieji kino kūrėjai , žengiantis į profesionalų kiną iš visos Europos, pademonstravo  savo talentą  ir brandą, pateikę arti 150 filmų iš 25  šalių. Iš jų atrinktus 48  kino juostas  vertino garbinga  tarptautinė žiuri  nariai iš  Prancūzijos, Latvijos, JAV ir Lietuvos, kuriam vadovavo  Jukka  Pekka Laakso – Europos kino Akademijos narys iš Suomijos. Šešiuose nominacijose, kurias vainikavo festivalio GoDebut grand prix- Auksinė Anikė. Ne mažesnė atsakomybė teko ir publikos žiuri, kurio sudėtyje buvo žinomi Klaipėdos bendruomenės nariai, meno, kūrybos atsovai. Jam  vadovavo žinoma kino režisierė, kelių kino projektų Klaipėdoje organizatorė Inesa Kurklietytė. Jie rinko geriausią GD2021 publikos žiuri filmą ir Sidabrinė Anikės laimėtoją, bei geriausią lietuvių konkursinės programos nugalėtoja  Sidabrinio tetrapodo  prizo, kurį įsteigė festivalio partneriai – Lietuvos jūrų uosto direkcija.

Žiuri ir GD2021 dalyviai, organizatoriai
E. Vitkeviciaus nuotrauka

Kaip prisipažino žiuri nariai, kai kurie sprendimai buvo priimti bene vienbalsiai, kiti – pareikalavo ilgesnių dikusijų.Tai  kiek pavėlino ir Europos  kino festivalio GoDebut 2021 apdovanojimų ceremoniją, kurios metu nekantraujantiems festivalio dalyviams  žiuri pirmininkai paskelbė nugalėtojus, o festivalio direktorius Kęstutis Meškys  įteikė garbingus apdovanojimus ir prizus. Ir taip:

Grand Prix – Auksinė Anikė – ir 1000 eu prizas  atiteko filmui 𝐀𝐋𝐈𝐒𝐀 𝐈𝐑 𝐕𝐀𝐑𝐋Ė (rež. Olga Boladz, Lenkija, 28.56 min., 2020)!

Public Choice – Sidabrinė Anikė – atitenka filmui 𝐆𝐄𝐃𝐈𝐌𝐀𝐒 (rež. Artūrs Zeps, Latvija, 20 min., 2021)

Specialus prizas geriasiam lietuviškam filmui – Sidabrinis jūrinis tetrapodas, – atiteko  filmui 𝐓𝐈𝐋𝐓𝐀𝐒 (rež. Viktoras Gineitis, Lietuva, 13 min., 2021)!

Geriausias „Išdrįsk būti žalias“ programos  filmas – RŪDYS (rež. Rafal Malecki, Lenkija, 30 min., 2020)

Geriausias novelės filmas – MES DAR GYVI (dir. Joanne Rakotoarisoa, Prancūzija, Ukraina, 30 min., 2021)

Sidabrinis Tetrapodas
Publikos Jury pirminikės I.Kurklietytės rankose

Geriausias inovatyvus filmas – NAKTINIS TRAUKINYS (rež. Sofia Gutman, Prancūzija, 3.26 min., 2021)

Geriausias trumpametražis filmas – TYLENIS (rež. Nyima Cartier, Prancūzija, 14.19 min., 2021)

Filmas vertas 𝒔𝒑𝒆𝒄𝒊𝒂𝒍𝒂𝒖𝒔 𝒑𝒂𝒎𝒊𝒏ė𝒋𝒊𝒎𝒐 – STORGETNYA (rež. Hovig Hagopian, Prancūzija, 21.10 min., 2020).

Festivalis palinkėjo nugalėtojams naujų  idėjų ir sėkmės profesionalaus kino kūrybos kelyje, o visiems svečiams ir dalyviams padėkojo už meilę kinui ir indėlį į festivalio GoDebut sėkmę.

Komentarai