fbpx
Naujienos

Baigtas lietuviško pilno metro filmo „Sangailė“ filmavimas

Jurgis Kairys ir Julija Steponaityte filmavimo aikštelėje Fralita Films archyvas
Jurgis Kairys ir Julija Steponaityte filmavimo aikštelėje
Fralita Films archyvas

Prieš porą dienų nufilmuotas paskutinis Alantės Kavaitės lietuviško pilno metro filmo „Sangailė“ pagrindinio filmavimo etapo kadras. Filmo kūrybinė ir gamybinė komanda širdį virpinusiais tostais ir iki paryčių trukusiais šokiais pažymėjo šį vieną iš svarbiausių filmo gamybos etapų, kuriam atidavė milžiniškas pastangas ir paaukojo gražiausias vasaros dienas ir naktis.

„Per šias trisdešimt filmavimo pamainų mes tapome viena kino šeima. Jūs esate mano šeima, ir visuomet liksite mano širdyje,“ kukliai ir nuoširdžiai padėkojo komandai bei aktoriams filmo operatorius, virš dvidešimt pilno metro filmų nufilmavęs prancūzas Dominique Colin. Jurgis Kairys bei Eltonas Meleckis savo tostais atidavė pagarbą visą vakarą plačiai besišypsančiai režisierei Alantei Kavaitei už tai, kad filmu atkurs pašėlusią svajonę, kuri kiekvienam akrobatiniam pilotui kartą užkirbusi jau niekada nebeužgęsta. „Sangailės“ prodiuserė Živilė Gallego iš Fralita Films savo ruožtu negailėjo padėkų dangaus karaliams, savo vidine stiprybe suteikusiems įkvėpimo, o prancūzas koprodiuseris Antoine Simkine nesileido į sentimentus ragindamas visus džiaugtis ir švęsti šio filmo etapo pabaigą.

Paskutinė filmavimo pamaina buvo skirta privačiam dviejų pagrindinių herojų Sangailės (Julija Steponaitytė) ir Austės (Aistė Diržiūtė) pokalbiui dokumentuoti – apie ką jos kalbėjosi bei kas vyko tą dieną, težino tik režisierė su operatoriumi. Šią savaitę A. Kavaitė, D. Colin bei A. Simkine grįžta į Prancūziją pradėti „Sangailės“ montavimo darbų, kurie truks iki sausio. Tuomet projekto laukia spalvų korekcija, garso suvedimas bei muzikos kūrimas. Tikėtina, jog prireikus bus filmuojama ir papildoma medžiaga. „Mes išvažiuojame, tačiau filmo gyvenimo kelias dar tik prasideda,“ – dalinasi režisierė Alantė. „Mūsų laukia dar daug darbo, tačiau iš jaunųjų Lietuvos aktorių aš pasisėmiau tiek energijos, kad jos užteks tikrai ilgam.“

Filmas „Sangailė“ pasakos skraidyti akrobatiniu lėktuvu trokštančios paauglės Sangailės istoriją. Filmo gamybą parėmė Lietuvos kino centras. Filmo rodymas plačiajai auditorijai didžiuosiuose Lietuvos ekranuose numatomas ne anksčiau 2014-tų metų pabaigos.

Fralita Films archyvas

Komentarai