fbpx
Baltijos banga, Naujienos

„Baltijos bangos“ atgarsiai pasieks ir kino gerbėjus Vilniuje

Festivalis „Baltijos banga“ 2018
Nuotrauka: Džoja Barysaitė

Prasmingomis patirtimis reikia dalintis, neabejoja Lietuvos kinematografininkų sąjungos kasmetinio kino festivalio Nidoje rengėjai. „Baltijos bangos“ atgarsiai” – taip vadinasi ciklas filmų, kurie nuo rugsėjo 13 d. septynis ketvirtadienius bus rodomi bendruomenei ir kino žmonėms sąjungoje nuolat veikiančiame „Kino klube“. Rugsėjo – spalio mėn. „Kino klubo“ lankytojai pamatys filmus, puikiai žiūrovų sutiktus Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino festivalyje “Baltijos banga” Nidoje. Atgarsių ciklo programą šį ketvirtadienį pradės režisierės Agnės Marcinkevičiūtės filmas “Iš kur tas švytėjimas”, pasakojantis apie tapytojos Nomedos Saukienės kasdienybę ir kūrybą. Filmą ypatingai praturtina brandus jaunos kartos operatorės Kristinos Sereikaitės žvilgsnis į menininkę. Ši filmo “Iš kur tas švytėjimas” peržiūra yra ir festivalio rengėjų padėka už palaikymą kino režisieriams, prodiuseriams, rėmėjams.

Festivalis „Baltijos banga“ 2018
Nuotrauka: Džoja Barysaitė

“Baltijos bangos” ciklo vakaruose bus rodomi Latvijos dokumentinio kino meistro Ivaro Seleckio “Laukite tęsinio”(Latvija), Eglės Verteytės “Stebuklas”, Terje Toomistu “Sovietiniai hipiai” (Estija), Ronaldo Buožio ir Roko Darulio “Rūta”, Uģio Olte ir Morteno Traaviko “Išlaisvinimo diena” (Latvija, Norvegija). Vienas iš vakarų bus skirtas Latvijos kino klasiko režisieriaus Rolando Kalninšo 1967 m. sukurto, kelis dešimtmečius sovietų drausto muzikinio filmo “Ketveri balti marškiniai”, rodyto Kanų festivalio klasikos programoje, peržiūrai.

Festivalis „Baltijos banga“ 2018
Nuotrauka: Džoja Barysaitė

“Nors festivalio koncepcija iš esmės nekito, visgi šįmet siekėme labiau akcentuoti ir aktualinti to reikalaujančius dabarties kino lauko procesus ar problemas. Nepastebėti šiųmetinės lietuviškų dokumentinių filmų sėkmės kino teatruose neįmanoma – festivalyje su filmų autoriais kalbėjome apie savą dokumentiką. Akivaizdu, kad bendros gamybos tarp Lietuvos, Latvijos, Estijos filmai tampa kone kasdienybe –  “Baltijos bangos” Kino ir televizijos forume siekta aptarti būdus, kaip suintensyvinti mūsų kino sklaidą įvairiose medijose, nes aišku, kad vien kino festivalių ar kino teatrų nepakanka,” – sako festivalio meno vadovė Rasa Paukštytė. Jai pritaria Kinematografininkų sąjungos ir festivalio direktorė, prodiuserė Ieva Norvilienė: “Festivalio forumu esame ypač patenkinti todėl, kad “Baltijos bangoje” pradėtas dalykiškas pokalbis apie mūsų valstybių kino sklaidos galimybes tikrai tęsis kaimynų industrijos renginiuose”.

Festivalis „Baltijos banga“ 2018
Nuotrauka: Džoja Barysaitė

Festivalyje įvyko trijų lietuviškų dokumentinių filmų premjeros, parodyta apie tris dešimtis vaidybinių, dokumentinių filmų ir kaimynų animacija, surengta fotografo Gintauto Beržinsko paroda “Giro d’Italia: Pergalės anatomija”. Pirmąkart įteiktas “Baltijos bangos” žiūrovų prizas – daugiausia žiūrovų balsų pelnė, Neringos savivaldybės “Vėtrungės” apdovanojimą iš Nidos išsivežė Arūnas Matelis ir jo “Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta”. “Baltijos bangoje” apsilankė per 2 tūkst. žiūrovų, pirmąkart festivalio peržiūros buvo mokamos, tačiau surengta keletas nemokamų animacinių ir trumpametražių filmų seansų.

Komentarai