fbpx
Festivaliai, Kino industrija, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

Baltijos šalių kino kūrėjai Vilniuje rinksis pristatyti filmų idėjų

Vilniaus kino šortai 2012. Šarūnės Rudžianskaitės nuotrauka
Vilniaus kino šortai 2012. Šarūnės Rudžianskaitės nuotrauka
Vilniaus kino šortai 2012. Šarūnės Rudžianskaitės nuotrauka

Rudenį jau aštuntą kartą vyksiantis tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“ šiemet po vienu stogu suburs Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjus. Pirmą kartą Baltijos šalyse vyks trumpametražių filmų projektų pristatymo renginys „Baltic Pitching Forum 2013“. Jame Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjai pristatys filmų idėjas, kuriomis sieks sudominti Europos kino profesionalus iš televizijų, festivalių, kino gamybos ir platinimo kompanijų.

Nuo šios savaitės prasideda trumpametražių filmų projektų registracija – kūrėjai kviečiami iki rugsėjo 6 dienos teikti paraiškas į „Baltic Pitching Forum 2013“. Forumas vyks spalio 11-12 dienomis Vilniuje.

„Festivalis kasmet auga ir bręsta. Šiemet planuojame sukurti ne tik filmų šventę savo žiūrovams, tačiau ir atkreipti dėmesį į Baltijos šalių kūrėjus bei atskleisti jų kūrybinį potencialą. Tikimės, kad kino projektų pristatymo forumas ateityje taps vienu svarbiausių trumpametražių filmų industrijos renginių ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje“, – planais dalinasi Rimantė Daugėlaitė, „Vilniaus kino šortų“ organizatorė ir forumą rengiančios trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian shorts“ vadovė.

Iš gautų paraiškų komisija į kino projektų pristatymą atrinks po tris geriausius Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjų trumpų vaidybinių filmų projektus, kurie turėtų būti skirti tarptautinei auditorijai. Svarbus atrankos kriterijus – režisierius turi būti sukūręs bent vieną ne ilgesnį kaip 30 minučių filmą. Į Vilnių bus pakviesti atrinktų kino projektų prodiuseriai ir režisieriai.

„Paraiškas gali pildyti visi kino kūrėjai, kurie jau turi aiškią būsimo filmo viziją ar juodraštinį scenarijų. Šiandieniniame kine trūksta originalių ir novatoriškų trumpametražių filmų idėjų. Viliamės, kad tokių surasime „Baltic Pitching Forum 2013“, o jų kūrėjai susipažins su svarbiais bei įtakingais Europos kino industrijos atstovais“, – pasakoja Marija Razgutė, „Vilniaus kino šortų“ organizatorė.

Kino projektų pristatymo forumą „Lithuanian shorts“ organizuoja kartu su partneriais iš Baltijos šalių – tarptautiniu Rygos trumpametražių filmų festivaliu „2ANNAS“ ir studentiškų bei trumpų filmų festivaliu „Sleepwalkers“, kuris vyksta Taline.

„Baltic Pitching Forum 2013“ vyks dvi dienas: pirmoji diena skirta teorijai, antroji – praktikai. Pirmąją dieną, kurią organizuoja MEDIA Desk biuras Lietuvoje, filmų kūrėjai bus mokomi, kaip aiškiai ir įdomiai pristatyti naujo filmo projektą, sudominti potencialų filmo platintoją ar investuotoją. Forumo dalyviai bus mokomi pristatyti filmo idėją tarptautinei auditorijai.

Antrąją forumo dieną filmų kūrėjai projektus pristatys tarptautinei septynių narių komisijai. Projektų idėjas vertins reikšmingų Europos kino institucijų ir organizacijų atstovai – didžiausio Europos kino naujienų portalo redaktorius Domenico La Porta, vienintelio trumpametražių filmų žurnalo „World of Shorts” vadovas Zoltan Aprily, didžiausio tarptautinio trumpų filmų festivalio Clermont-Ferrand kino industrijos renginio „Euro Connection“ direktorius Laurent Crouzeix. Projektų pristatymų klausysis ir Suomijos, Estijos televizijų, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos filmų platintojų kompanijų atstovai.

Geriausiu išrinktas būsimo filmo projektas gaus kvietimą į kitąmet vyksiančio  trumpų filmų festivalio Clermot-Ferrandą (Prancūzijoje) filmų kūrėjų forumą. Minėtas festivalis yra vienas didžiausių trumpų filmų festivalių Europoje.

Šiemet „Vilniaus kino šortai“ vyks spalio 10-13 dienomis, o „Baltic Pitching Forum 2013“ spalio 11-12 dienomis.

Apie „Vilniaus kino šortus“

Tai jau aštuntus metus vykstantis tarptautinis trumpų filmų festivalis, didžiausias ir svarbiausias Baltijos šalių regione. Kasmet jame rodomi naujausi trumpi filmai, apkeliavę svarbiausius trumpų formų kino festivalius – Berlyno, Kanų,  Oberhauzeno, Hamburgo, Tamperės, Clermont-Ferrando.

Apie „Lithuanian shorts“

“Lithuanian shorts” – tai 2012 m. gegužės mėnesį įkurta trumpametražių filmų agentūra, kuri rūpinasi Lietuvos trumpametražio kino sklaida užsienyje. „Lithuanian shorts“ iniciatyva jau veikia speciali internetinė platforma (lithuanianshorts.com), kurioje užsienio šalių festivalių rengėjai ir kiti besidomintys trumpo metro kinu gali surasti informaciją apie mūsų šalies kūrėjų darbus.

Komentarai