fbpx
Kino industrija, Naujienos

Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų forumas laukia naujų idėjų

„Baltic Pitching Forum” Evelinos Stankūnaitės nuotrauka
„Baltic Pitching Forum”
Evelinos Stankūnaitės nuotrauka

Ketvirtus metus Vilniuje vyksiantis Baltijos šalių trumpametražių filmų idėjų pristatymo forumas „Baltic Pitching Forum” kviečia teikti naujausių vaidybinių ir animacinių filmų projektus. Šis forumas – unikali galimybė Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino kūrėjams tobulinti įgūdžius ir gilinti žinias, išmokti svarbiausių filmo idėjos pristatymo žingsnių bei būti įvertintiems geriausių Europos kino profesionalų.

Baltijos šalių trumpametražių filmų idėjų pristatymo forumas – tai dviejų dienų renginys, kur trijų šalių kūrėjai pristatys filmų projektus, kuriais sieks sudominti tarptautinių televizijų, festivalių, kino gamybos ir platinimo kompanijų bei internetinių VoD platformų atstovus. Pirmąją forumo dieną filmų kūrėjai bus mokomi, kaip aiškiai ir įdomiai pateikti naujo filmo projektą, valdyti savo kūno kalbą, sudominti potencialų filmo platintoją ar investuotoją. Antrąją forumo dieną filmų kūrėjai pristatys savo naujausių trumpametražių filmų projektus tarptautinei septynių narių komisijai. Projektų idėjas vertins žinomų Europos kino institucijų ir organizacijų atstovai – didžiausio tarptautinio trumpųjų filmų festivalio Clermont-Ferrand koprodukcijos forumo „Euro Connection” vadovas Laurent Crouzeix, vienas ryškiausių jaunosios kartos britų animatorius Joseph Pierce, svarbiausio Skandinavijos šalyse tarptautinio filmų festivalio „Nordisk Panorama” forumo vadovė Jing Haase. Projektų pristatymų taip pat klausysis ir vertins Belgijos, Suomijos, Prancūzijos kino profesionalai.

Praėjusių metų sėkminga renginio patirtis parodė, kad toks trumpametražių filmų industrijai skirtas forumas ypatingai svarbus siekiant atkreipti dėmesį į Baltijos šalių kūrėjus bei atskleisti jų kūrybinį potencialą. „Baltic Pitching Forum” –  tai ne tik unikali galimybė susipažinti su Europos kino profesionalais, bet ir sužinoti, kaip teisingai ir sėkmingai pristatyti projektą, ir būti išgirstiems, įvertintiems geriausių savo srities specialistų. Forumo pabaigoje minėta komisija išrinks du geriausius projektus, iš kurių vienas gaus kvietimą į kitąmet vyksiančio didžiausio trumpametražių filmų festivalio Clermont-Ferrand koprodukcijos forumą „Euro Connection” (Prancūzija), o kitas –  į Liuksemburge rengiamas tarptautines scenarijaus rašymo dirbtuves ir koprodukcijos forumą „European Short Pitch”.

Nuo šiandienos prasidedanti projektų registracija tęsis iki rugpjūčio 1 dienos. Forumo organizatoriai laukia vaidybinių ir animacinių trumpametražių filmų projektų. Forumas vyks spalio 7-8 dienomis Vilniuje.

Baltijos šalyse rengiamo trumpametražių projektų pristatymo forumą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian shorts“ kartu su partneriais – tarptautiniu Rygos filmų festivaliu „2ANNAS“, Rygos trumpametražių filmų centru „ShortRiga”, Taline vykstančiu studentiškų bei trumpų filmų festivaliu „Sleepwalkers“ bei estiškų trumpametražių filmų centru „ShortEst”.

Projektų paraiškas šiam renginiui galima pateikti internetu: http://www.filmshorts.lt/bpf-2016/

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūros informacija

Komentarai