fbpx
Naujienos

Banglentininkai sezonui ruošiasi kino teatre

kadras iš filmo „Šangri La Griausmai“ „Pasaka“ archyvas
kadras iš filmo „Šangri La Griausmai“
„Pasaka“ archyvas

Nors vanduo jūroje dar vėsokas, banglentininkai jau įnirtingai tikrina prognozes ir stebi besiformuojančius ciklonus – jei bus bangų, atsiras ir drasuolių, nekreipiančių dėmesio į vandens temperatūrą.

Tuo tarpu Vilniuje, minkštuose kino teatro „Pasaka“ krėsluose įsitaisę šio sporto fanai grožisi geriausiu 2014 metų banglenčių filmu „Šangri La Griausmai“ („Strange Rumblings in Shangri La“). Jacques Cousteau nuotykių ir Bruce Brown filmų įkvėptas sporto kinematografijos šedevras pasakoja apie kelionę po žemės rutulį, beieškant tobulų bangų ir rojaus žemėje – Šangri La.

„Net neabejojau, kad filmas patiks žiūrovams, tai gana lengvas, neįpareigojantis, tačiau ypatingai įtraukiantis kūrinys“, – pirmą kartą kino teatro repertuaruose rodomu banglenčių filmu džiaugėsi vienintelės banglenčių stovyklos Baltijos jūroje „Surf Camp“ organizatorius Girmantas Neniškis. „Smagu, kad kino teatro salės pilnutėlės žiūrovų, tai tik patvirtina, kad mūsų publika jau subrendo kokybiškam, alternatyviam kinui.“

Vieni geriausių banglenčių atletų buvo filmuojami 16mm kino juosta, o savitą stilių turintis režisierius Joe Guglielmino nevengia nuotykių paskaninti ir humoro prieskoniais. Įspūdingos bangos ir gamta lydi visą kelionę nuo ledinės Islandijos iki tropinio Mozambiko, nuo Prancūzijos vynuogynų iki Brazilijos ir Indonezijos salų.

O linguojančias palmes palydintis ir saulėlydžių spalvas sutirštinantis garso takelis vertas atskirų komplimentų. Čia išgirsite The Stranglers, Kiasmos, Pure X, Mickey Moonlight, Newcleus, Sons Of Magdalene, Nils Frahm, Witch, Dungen, Gil Scott – Heron, Deatch ir kitų atlikėjų kūrinius.

Bilietai buvo iššluoti į pirmus du filmo seansus, ketvirtadienį, balandžio 23 d., „Šangri La Griausmus“ dar galima pamatyti kino teatro „Pasaka“ didžiojoje salėje 17.30 val.

Banglenčių kultūra Lietuvoje taip pat sparčiai vystosi. Rugpjūčio 21-23 dienomis Preiloje jau aštuntus metus vyks banglenčių stovykla „Surf Camp“, kurios metu visi norintys gali nemokamai išbandyti banglenčių sportą.

Filmo anonsas:

 

Komentarai