fbpx
Naujienos

„Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ filmavime H. Fordo ir R. Goslingo muštynių scena baigėsi abiejų traumomis

Kadras iš filmo „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“

Spalio 6 dieną kino ekranus pasieks mokslinės fantastikos žanro gerbėjų itin laukiamas ir kritikų liaupsių jau spėjęs sulaukti legendinės, 1982 metais pasirodžiusios juostos „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ tęsinys. Filmų „Atvykimas“, „Sicario: narkotikų karas“, „Kaliniai“ režisieriaus Deniso Villeneuve’o ir Ridley Scotto bendro projekto teko laukti net 35-erius metus, todėl nenuostabu, jog kūrėjai prieš premjerą jaučia didžiulį spaudimą. Na, o aktoriai dėl projekto irgi buvo pasirengę viskam. Pavyzdžiui, Jaredas Leto vaidino nieko nematydamas, o Ryanas Goslingas iš tiesų gavo smūgį į veidą nuo Harrisono Fordo.

„Apie aktorystę svajojau nuo pat vaikystės ir žinojau, kad ši profesija iš manęs pareikalaus nemažai aukų. Ir jei režisierius pasako, kad reikės atlikti kažką nepatogaus ar sudėtingo – padarysiu viską, kas mano valioje“, – pasakoja J. Leto.

Jam teko itin nelengva užduotis. Aktoriaus kuriamas herojus filme pasirodo su neskaidriais lęšiais, todėl prieš kameras būdavo visiškai aklas. Tačiau tai gal ir niekis, palyginus su faktu, kad turėję suvaidinti muštynes, H. Fordas netyčia iš tiesų kumščiu užvožė R. Goslingui į veidą.

„Žinoma, tai buvo netikėta, tačiau man buvo garbė gauti antausį iš paties Indiana Džounso. Kai visi subėgo ir pradėjo man prie veido dėti ledukus, Harrisonas visus nustūmė, atėmė ledukus ir į juos įkišo savo kumštį“, – juokiasi R. Goslingas.

Štai, kaip atrodė sekundė po netikėta linkme pasisukusio kadro:

Kad ir kiek nuotykių kūrėjai patyrė filmuodami mokslinės fantastikos trilerį, dabar beliko laukti premjeros ir filmo gerbėjų įvertinimų.

„Žinau, kad visi iki vieno žiūrovai į kino sales susirinks nešini beisbolo lazdomis. Manęs nestebina ir gerbiu tai, nes tai – menas. Menas yra rizikingas ir turiu tą riziką prisiimti. Tai bus rizikingiausias mano darbas. Žinau tai ir nekantrauju. Tai įkvepia. Svajojau sukurti mokslinės fantastikos filmą nuo tada, kai man buvo dešimt, bet atsisakiau kurti daugybę filmų tęsinių. Tačiau šiam pasakyti „ne“ neišdrįsau“, – sakė D. Villeneuve’as.

Prieš sutikdamas kurti filmą  „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“, garsus režisierius išvis prodiuseriams sakė, kad to daryti neverta, mat sunkiai įsivaizdavo, kaip įmanoma pranokti kultinį originalą. Tačiau perskaitęs scenarijų, D. Viileneuve’as teigė negalėjęs atsisakyti pasiūlymo.

„Kiek vėliau susipažinau su Harrisonu Fordu, kuris buvo mano ikona nuo pat mažų dienų, supratau, kad tai mano gyvenimo šansas“, – neslepia režisierius. Nuo pat pradžių jis neabejojo, jog „K“ vaidmuo turi tekti Ryanui Goslingui. Šalia jo juostoje pamatysime ir kitas Holivudo žvaigždes – jau minėtąjį H. Fordą, Jaredą Leto, Robin Wright ir kt.

Štai, ką apie kūrybinę komandą ir patį filmą pasakoja Rytis Zemkauskas:

1982 m. kino teatruose pasirodžiusi niūri R. Scotto žmonijos ateities vizija „Bėgantis skustuvo ašmenimis“, buvo sukurta pagal fantasto Philipo K. Dicko knygą „Ar androidai sapnuoja elektronines avis?“. Juosta tapo kultine ir dabar yra laikoma vienu geriausių mokslinės fantastikos filmų kino istorijoje.

Istorija prasideda praėjus trisdešimčiai metų po pirmojo filmo įvykių. Jaunas Los Andželo policijos pareigūnas K (aktorius Ryan‘as Gosling‘as) priklauso specialiam „Blade Runner“ likvidatorių padaliniui. Jo užduotis – susekti ir sunaikinti išlikusius androidus („replikantus“). Vieną dieną K sužino paslaptį, potencialiai galinčią sunaikinti žmoniją. Siekdamas išsiaiškinti, kas už to slypi, likvidatorius išsiruošia ieškoti legendinio Riko Dekarto (akt. Harrison‘as Ford‘as), pradingusio prieš 30 metų. Pagaliau suradęs savo pirmtaką, pareigūnas K supranta, kad Dekarto ieškojo ne tik jis. O tai, ką slepia buvęs „Blade Runner“ pareigūnas, gali tapti lemiamu veiksniu žmonijos išlikimo istorijoje.

Mokslinės fantastikos šedevro tęsinys „Bėgantis skustuvo ašmenimis 2049“ Lietuvos žiūrovus į ateitį perkels jau spalio 6 dieną.

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"