Po milžiniško pasisekimo su 2007-ųjų metų itin mažo biudžeto (~150 tūkst. dolerių) muzikinės dramos filmu „Once”, airių nepriklausomo kino režisieriaus Johno Carney sugrįžimas prie pažįstamo to paties žanro neturėtų stebinti. Naujausias jo darbas „Begin Again” – apie muziką ir žmones, gyvenančius ja ir kuriančius ją.
„Begin Again” pradžia netolygi – parodomi epizodai iš, rodos, atsitiktinių žmonių gyvenimų. Danas Mulliganas (akt. Markas Ruffalo) – alkoholyje liūdesį ir netinkamus gyvenimo sprendimus skandinantis, ką tik išmestas iš darbo muzikos įrašų leidykloje ir bandantis suprasti muzikinės industrijos kaitą bei savo šeimą, vidutinio amžiaus vyras. Ne taip beviltiškai pradedama kitos pagrindinės veikėjos Grettos James (akt. Keira Knightley) istorija: jauna ir ryžtinga dainų rašytoja ir atlikėja (tiesa, kurianti muzika sau, arba, kaip pati šmaikščiai apibūdino – savo katinui), po išdavystės išsiskyrusi su ilgamečiu vaikinu Dave’u Kohlu (akt. Adamas Levine’as), apsigyvena pas draugą, kuris, turėdamas didelę meilę ir mažą talentą muzikai, išprovokuoja Grettą atlikti savo kūrinį viename Niujorko barų. Tiesa, ta sumaištis tvyro tik filmo pradžioje ir itin trumpai. Po keletos minučių mes jau stebime, kaip šias, visiškai skirtingas, asmenybes sujungia muzika.
Danas, sėdėdamas prie baro, išgirsta Grettą skambinant gitara savo kūrinį, ir suvokia, jog tai – potencialus hitas šiuolaikinėje muzikos industrijoje. Po ne itin lengvų įkalbinėjimų Gretta sutinka bendradarbiauti su Danu ir pritaria jo, iš pirmo žvilgsnio, utopiškomis idėjomis. Įrašų leidykla jų atsisako, tačiau jiedu nepasiduoda – nusprendžia sukurti albumą kiekvieną dainą įrašant skirtingose Niujorko vietose. Galiausiai Danas pasinaudoja pažintimi su Troublegum (akt. CeeLo Greenas), populiariu reperiu, kuris padeda išreklamuoti albumą „Twitter” ir netrukus Gretta su Danu džiaugiasi pirmąja sėkme – albumas parduotas 10 tūkst. kopijų tiražu pirmąją dieną.
„Apie žmogų daug gali pasakyti išgirdęs, kas jo telefono grojaraštyje”, – viename filmo epizodų Danas ištaria Grettai ir jiedu pasileidžia klaidžioti po naktinį Niujorką ausinuku klausydami Grettos muzikos. Muzika filme išties atlieka svarbų vaidmenį – šiuo atveju žiūrovas stebi, kaip lengvai muzikos dėka užsimezga tarp veikėjų draugystė. Režisierius subtiliai derina muzikinį takelį ir saulėtus Niujorko vaizdus, o Keiros Knightley atliekami (didžioji dalis jų – parašyti Greggo Alexanderio) kūriniai sukuria tobulą simbiozę. Tiek filmo herojų susitaikymus, tiek išsiskyrimus lydi muzika, kuri, dažnu atveju, turi gilesnę ar netgi svarbesnę reikšmę nei žodžiai.
Be muzikos, „Begin Again” veikėjus sieja įtempti tarpusavio santykiai. Tai nesukelia žiūrovui susirūpinimo ar papildomos įtampos, atvirkščiai – filmo veikėjų poelgiai ir požiūris į santykius leidžia suvokti, jog problemų svarios tiek, kiek mes leidžiame joms tokiomis būti. Dano Mulligano profesinį nuosmukį lydi sudėtingi ir, iš pirmo žvilgsnio, sunkiai išsprendžiami asmeniniai santykiai, tačiau herojaus žaismingumas ir optimizmas viską išsprendžia: kvailiojimai kavinėje su dukra, pakvietimas groti gitara, prisidedant prie Grettos albumo kūrimo – ir tokių poelgių dėka ne itin artimas ryšys su dukra greit sutvirtėja. Pati Gretta, sužlugus santykiams su vaikinu, nesileidžia užvaldoma liūdesio, o pasineria į muziką ir kūrybinį procesą (šioje siužeto linijoje galima suprasti, kokia tvirta ir ryžtinga ji yra). Galiausiai visi veikėjų asmeninių santykių trukdžiai išsisprendžia, tačiau tai nesuteikia filmui perdėto saldumo (tai itin dažnas atvejis tokio žanro kūriniuose) ir leidžia žiūrovui lengvai interpretuoti muziką kaip įrankį, sujungiantį žmones.
Keira Knightley ir Markas Ruffalo neabejotinai puikiai atliko savo vaidmenis. Charizmatiškieji aktoriai tobulai įkūnijo ieškančius laimės ir ypatingai muziką mylinčius veikėjus. Tarp jų jaučiamas artimas ryšis dažnai sukeldavo speliones apie galimą veikėjų tarpusavio įsimylėjimą, tačiau filmo eigoje galima suprasti, kad tai yra ryšys, kurį sukuria muzika, tiksliau, bendra meilė jai. Pati Keira Knightley interviu metu prisipažino, jog jautė įtampą, kadangi dainininkės amplua jai nėra artimas, o jos vaidmuo būtent to iš jos reikalavo. Visgi Keirai romantiškasis tomboy dainininkės įvaizdis puikiai tiko ir patvirtino ne tik vaidybinį, bet ir vokalinį aktorės talentą. Amerikiečių pop muzikos žvaigždei, „Maroon 5” vokalistui Adamui Levine tai nebuvo pirmasis aktorinis bandymas, tačiau šiame vaidmenyje jo, kaip aktoriaus, talentas nesužibėjo. Jo herojus filme – sėkmingas muzikos atlikėjas (tokiam vaidmeniui atlikti dainininkui reikia mažiau pastangų), bet galbūt dėl trumpų neįsimintinų epizodinių akimirkų ar ne itin teigiamų pasirinkimų (Grettos išdavystė) vaidmuo nesukelia simpatijų ar susižavėjimo.
Užbaigiant „Begin Again” apžvalgą galime tik konstatuoti, jog režisierius Johnas Carney dar kartą įrodė savo režisūrinį ir scenografinį talentą kurti tokio žanro – muzikinės dramos – filmus. „Begin Again” patvirtina visas šio žanro reikalaujamas idėjas ir aspektus: lengvas, nuoširdus, neprailgstantis ir nebanalus siužetas, įtikinami aktorių vaidmenys ir atpalaiduojanti atmosfera sukuria tobulą filmą niūriam rudens vakarui.