fbpx
Naujienos

Bel Powley: iš Lietuvos pajūrio į amerikietišką komediją

Kadras iš filmo „Mergina su principais. Kerė Pilbė“
„Du Kine“ archyvas

Pamilti jaunąją britų aktorę Bel Powley paprasta. Vietoje nenustygstanti mergina šiemet pasirodys bent penkiose kino juostose – artimiausia premjera, komedija „Mergina su principais. Kerė Pilbė“.

Iš tiesų, šešiose, jei įskaičiuosime rašytojos Rūtos Šepetys bestselerio „Tarp Pilkų Debesų“ ekranizaciją, kuri taip pat turėtų spėti išvysti dienos šviesą dar šiemet. Pastarajame filme, kuris žiūrovus nukelia į 1941-ųjų metų pradžią, B. Powley atlieka pagrindinį dukros Linos vaidmenį, kurios šeima yra išsiunčiama į tremtį.

Filmavimų Lietuvoje metu atradusi Baltijos pajūrio perlą – Nidą, Bel Powley juokavo, jog tai geriausiai laikoma lietuviška paslaptis (angl. „Best kept Lithuanian secret“), kurią netrukus atras jos britai draugai.

Pripažinimą už profesinį meistriškumą pelniusio „Tarp Pilkų Debesų“ prodiuserio Žilvino Naujoko teigimu, būtent jauni ir talentingi aktoriai, ypač jaunoji birtų aktorė B. Powley, padės kino juostai pasiekti jaunimą.

„Rašytojos pasirinktas kelias tremtį perteikti jaunų personažų akimis ir Holivudo žvaigždžių vaidmenys bus labai svarbūs norint išlaikyti šią istoriją gyvą ir artimą.“, – mano Ž. Naujokas, „Tauras Films“ filmų gamybos kompanijos įkūrėjas, kurios pirmas kino filmo projektas buvo epinė nuotykių drama „Tadas Blinda. Pradžia“.

„Džiugu, kad turime Bel Powley, galime didžiuotis, kad mūsų filme nusifilmavo tokia talentinga aktorė“, – teigia prodiuseris Ž. Naujokas. Teigiamai nuteikia ir neįtikėtinai geri B. Powley įvertinimai visuomenėje ir tarp kritikų.

Sėkminga karjera besidžiaugianti britų aktorė Bel Powley kritikų pripažinimą gavo dar 2015 metais pasirodžiusiame filme „Paauglės dienoraštis“, o pernai didžiausiame pasaulyje Kanų kino festivalyje jai buvo įteiktas „Chopard“ prizas už atsiskleidžiantį aktorės talentą.

Kaip ir daugelis jaunųjų aktorių, B. Powley nebijo iššūkių ir siekia sudėtingų, išskirtinių vaidmenų. Mergina ne kartą yra prisipažinusi, jog dievina komedijos žanrą, todėl žiūrovai neturėtų nustebti išvydę jaunąją britų aktorę visiškai priešinguose filmų žanruose.

Naujausias B. Powley filmas „Mergina su principais. Kerė Pilbė“ pasakoja apie daugybę kompleksų turinčią merginą – vunderkindą, kuri būdama vos 19-os baigė prestižinį Harvardo universitetą ir persikelia gyventi į Niujorką. Nesusipratimų kupina komedija pabrėžia, kad moters laimė nepriklauso nuo sutikto vyro, ir pateikia ne vieną gyvenimo pamoką.

„Mergina su principais. Kerė Pilbė“ Lietuvos kinuose nuo balandžio 7 d.

Komentarai