fbpx
Naujienos

Belaukiant įtempto siaubo trilerio „Nuotrauka atminimui“: 3 įsimintinos juostos apie mįslingas antgamtines jėgas

Kadras iš filmo „Nuotrauka atminimui“

Jau liepos 6 dieną Lietuvos kino mylėtojams ir siaubo žanro gerbėjams bus pristatytas itin kraupus ir mįslingas siaubo trileris „Nuotrauka atminimui“.

Filmo istorija nukelia žiūrovus į pavojingą ir nieko gero nežadantį girios glūdomoje stovintį namą, kuriame išsigandusi jaunuolių grupė ieško prieglobsčio po to, kai jų automobilis pateko į avariją.

Atsidūrę name, jie suranda kambarį, kuriame ant sienos kabo daugybė kraupių nuotraukų, iš kurių vienoje jie pamatė ir savo sudaužytą mašiną. Norėdami išsiaiškinti visą tiesą apie paslaptingas nuotraukas, jie net nenutuokė, jog papuolė į mirtiną žaidimą su likimu.

Belaukiant „Nuotraukos atminimui“ premjeros, norime Jums pasiūlyti 3 pačius įsimintiniausius filmus, kuriuose žmonėms tenka stoti akis į akį su sunkiai paaiškinamais reiškiniais ir antgamtinėmis jėgomis, sugebančiomis pasisavinti jų didžiausią dovaną – gyvybę.

„Galutinis tikslas“ (angl. „Final Destination“), 2000-2011 m.

Tai nėra viena istorija, tai yra penki su savimi susiję pasakojimai, kurie dėl savo intriguojančios pasakojimo manieros  ir ganėtinai įtraukiančio siužeto sugeba ne tik laikyti įtampoje visą rodymo laiką, bet leidžia dar ir pasinerti į įsimintiną jaunų žmonių kovą ne tik su savo likimu, bet ir mirtimi.

Kiekvienas iš „Galutinio tikslo“ filmų gali pasigirti ir visai kraują stingančiais vaizdais, išradingai atrodančiomis mirtimis ir ne ką mažiau kraupiais elementais, dėl kurių pasidaro nejauku. Kaip bebūtų, ne smurtas ir ne kraujo klanai yra visos šios filmų serijos vinimi, o žaidimas, kurio niekas negali nutraukti.

„Drugio efektas“ (angl. „The Butterfly Effect“), 2004 m.

Ankstyvais praeito dešimtmečio metais pasirodęs mistinis mokslinės fantastikos trileris sukėlė tikrą žanro gerbėjų džiaugsmą, nes tai buvo vienas iš labiausiai nenuspėjamų filmų, kokį tik teko matyti kino ekranuose.

Juostos siužetinė linija sukasi aplink Evaną (akt. Ashton Kutcher), kuris vaikystėje buvo patyręs labai daug psichologinių traumų, apie kurias jis po daugelio metų užmiršo. Suaugęs, Evanas netyčia atranda savo vaikystėje rašytus dienoraščius. Skaitydamas juos, jis akimirksniu atsiduria praeityje, norėdamas ištaisyti kai kuriuos savo gyvenimo epizodus.

Filmo unikalumas yra dar ir tame, jog juosta turi net penkias skirtingas pabaigas. O tai reiškia, kad viskas, kas vyksta, gali pakrypti netikėta linkme, jog galiausiai, žiūrovas bus šokiruotas ne ką mažiau nei pats pagrindinis filmo herojus.

„Tramdomieji“ (angl. „The Jacket“), 2005 m.

„Oskaro“ laureatas Adrienas Brody‘is 2005 metais įkūnijo vieną iš savo įsimintiniausių personažų karjeroje – karo veteraną Džeką Starksą, kuris sveiksta po rimtos galvos traumos. Atvažiavęs į gimtąjį miestelį, jis galiausiai praranda atmintį. Tačiau tai dar ne viskas. Jis yra apkaltinamas policininko nužudymų, todėl sučiuptas, vyras nugabenamas į psichiatrinę, kurioje jam kartu su jauna daktare teks  sužinoti visą tiesą apie save ir tą nelemtą įvykį, nunešusį kito žmogaus gyvybę.

Užsuktas filmo siužetas, geri dialogai, stipri vaidyba ir, žinoma, įtampos nestokojanti siužetinė linija leidžia pasinerti į be galo įdomų šio detektyvinio filmo pavidalą, kuris iki pat galo neleis atskleisti visos tiesos.

Komentarai