fbpx
Naujienos

Benas Affleckas pasakoja: 7 įdomybės apie filmą „Argo“, vaikus ir riziką

Kadras iš filmo „Argo“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Argo“
„ACME Film“ archyvas

Šiemet vienas daugiausiai įvairių kino apdovanojimų susišlavęs ir rimtai į Geriausio metų filmo „Oskarą“ pretenduojantis filmas – intriguojantis trileris „Argo“, kurį sukūrė Benas Affleckas. Įtempta naujoji žinomo aktoriaus ir režisieriaus drama apie slaptą amerikiečių diplomatų išgabenimo iš Irano sostinės Teherano operaciją, jau pasiekė ir Lietuvos kino teatrų ekranus.

Paties režisuotame filme B.Affleckas suvaidino Centrinės Žvalgybos Valdybos (CŽV) agentą Tonį Mendesą, kuris dalyvauja slaptoje operacijoje, kuri vėliau pasaulyje pagarsėjo „Canadian Caper“ („Kanadiečių išdaiga“) pavadinimu. T.Mendeso užduotis buvo išgabenti ir Irano šešis amerikiečių diplomatus, kuriems teko slapstytis Teherane po to, kai 1979-ųjų lapkričio 4-ąją buvo įvykdytas išpuolis ir užpulta JAV ambasada, o vietos islamistai daugumą darbuotojų paėmė įkaitais.

Nors B.Afflecko herojui filme „Argo“ teko patirti išties daug streso ir aštrių jausmų, žinomas vyras portalui Ontheredcarpet.com kalbėjo, kad tikrame gyvenime jam didžiausią stresą kelia visai kitokie dalykai – pavyzdžiui, kai jis yra toli nuo savo vaikų. 40-metis vyras augina tris atžalas su žmona, aktore Jennifer Garner.

Įdomybės apie Beną Afflecką ir filmą „Argo“:

1. B.Affleckas sako, kad jam kelia stresą buvimas toli nuo šeimos. „Argo“ buvo filmuojamas Turkijoje, taip pat JAV Virdžinijos valstijoje (ten yra tikrasis CŽV štabas), Vašingtone bei Kalifornijoje, kur gyvena pats režisierius ir jo artimieji. „Labai sunku nematyti savo vaikų. Mano žmona labai supratinga. Smagu, kai artimas žmogus sukasi tame pačiame pasaulyje, supranta tavo bėdas… Suprantama, kad dėl santuokos stengtis turi abu sutuoktiniai. Sunkiausia paaiškinti vaikams, kur dingsti, nes jie nesupranta, kodėl išvažiuoji“, – kalbėjo dvi dukras ir sūnų turintis B.Affleckas.

2. Jis vadovauja labdaros organizacijai „Eastern Congo Initiative“. „Esu buvęs Rytų Konge. Tai baisi vieta, kur žmonės kenčia nuo smurto, prievartos, bado ir ligų. Norime padėti jiems ir atnešti pozityvumo į šią šalį“, – sakė B.Affleckas.

3. Skaitydamas „Argo“ scenarijų aktorius ir režisierius jautė išgąstį ir įtampą. Filmas „Argo“ yra žurnalo „Wired“ straipsnio, kuriame buvo detaliai aprašyta, kaip 1979-aisiais įkaitais buvo paimti Amerikos ambasadoje Teherane buvę žmonęs, o šešiems diplomatams pavyko išsigelbėti ir pasiekti Kanados ambasadą, adaptacija.  „Kai skaičiau scenarijų patį pirmą kartą, buvau taip įsitempęs, kad nekantravau perskaityti, kas nutiko pabaigoje. Man buvo baisu, jaučiau įtampą, buvau nervingas. Tai buvo tikras trileris, su tikra CŽV šnipų istorija, kurioje netrūko ir šmaikščių akimirkų. Tai viskas – kas man patinka filmuose, vyliausi, kad patiks ir kitiems kinomanams“, – prisiminė B.Affleckas.

4. B.Affleckas kruopščiai išanalizavo savąjį „Argo“ herojų. „Jis santūrus, labai tylus ir labai rimtas. Tikrutėlis šnipas. Buvo nelengva prasiskverbti į jo vidų, suprasti. Pamaniau, kad jei sugebėsiu atlikti šį nelengvą vaidmenį, pajausiu didelį malonumą“, – sakė jis.

5. Imtis režisūros B.Afflecką įkvėpė Melas Gibsonas, Clintas Eastwoodas, George‘as Clooney, Kevinas Costneris ir kiti jo kolegos aktoriai, tapę režisieriais.

6. Mėgstamiausia B.Afflecko filmo kūrimo dalis – redagavimo procesas. „Man labai patinka dėlioti dėliones ir spręsti loginius uždavinius. Būtent taip prieinu ir prie savo filmo, jį dėliodamas galvoju, koks bendras paveikslas gausis“, – darbo subtilybėmis dalijosi jis.

7. B.Affleckas mano esąs labai rizikuoti mėgstantis žmogus. „Visada maniau, kad rizikuoti verta ir galbūt net pernelyg dažnai tam ryždavausi. Man visuomet atrodė, kad jei ko nepamėginsiu, niekada nenuveiksiu nieko išties įdomaus. Stengiuosi ir šiandien nepraleisti didelių progų“, – tvirtino filmo „Argo“ kūrėjas.

Ilgai lauktas filmas „Argo“ apie neįtikėtiną šešių Amerikos diplomatų vadavimo iš Irano operaciją Lietuvos kino teatrus pasiekė jau šiandien, vasario 8 dieną.

 

Filmo „Argo“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai