fbpx
Berlinalė, Festivaliai, Reportažai, Svetur

„Berlinalė‘16“: eksperimentai su naratyvu naujausiame Jeffo Nicholso filme „Midnight Special“

„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Midnight Special“ spaudos konferencijos Šaltinis – berlinale.de
„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Midnight Special“ spaudos konferencijos
Šaltinis – berlinale.de

66-ajame Berlyno kino festivalyje įvyko naujausio Jeffo Nicholso filmo „Midnight Special“ pasaulinė premjera. „Slėptuvės“ (Take Shelter, 2011) ir „Mado“ (Mud, 2012) autorius, kurio darbas šiais metais yra pagrindinėje konkursinėje programoje, kartu su aktoriais – Joeliu Edgertonu, Kirsten Dunst, Michael‘u Shannonu, Jaedenu Lieberheriu – spaudos konferencijoje pasidalino mintimis apie naujausią kūrinį.

Į „Midnight Special“, pasakojantį apie tėvą, kuris bando apsaugoti keistų galių turintį savo sūnų nuo aplinkinių, režisierius ir scenarijaus autorius Jeffas Nicholsas perkėlė dalį savo paties išgyvenimų: „Mano sūnui buvo vieneri metai ir tuo metu aš tik pradėjau aiškintis, ką reiškia būti tėvu. Mes su žmona, patyrėme baisų išgyvenimą, kuomet jam sunkiai susirgus, mums teko jį vežti į ligoninę. Šis įvykis mane privertė suprasti, kad man gali bet kas nutikti ir aš to negaliu suvaldyti. Aš supratau, kad visą gyvenimą mane sies amžinas ryšys su mano sūnumi.“ „Midnight Special“, pasak režisieriaus, būtent ir pasakoja apie tą baimę, kurią patiria tėvas, norėdamas apsaugoti savo sūnų.

Šiame mokslinės fantastikos trileryje žiūrovus nuolat persekioja nežinomybė, kurios atsakymus žino tik patys veikėjai. Režisierius tai pavadino „eksperimentavimu su filmo naratyvu“. „Aš pradėjau naikinti informaciją iš scenarijaus iki tol, kol iškilo grėsmė siužeto linijos išnykimui. Tai buvo labai gerai apskaičiuotas sprendimas, pabandyti pašalinti kiek įmanoma daugiau įvykių paaiškinimų“, – atskleidė Jeffas Nicholsas.

„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Midnight Special“ spaudos konferencijos Šaltinis – berlinale.de
„Berlinalė‘16“: akimirka iš „Midnight Special“ spaudos konferencijos
Šaltinis – berlinale.de

„Man buvo labai svarbu nustatyti taisykles šiam filmui. Taisykles apie veikėjus ir jų galimybę keistis šios kelionės metu“, – toliau tęsė režisierius. Perteikti savo idėjas Jeffui Nicholsui padėjo ilgalaikis bendražygis, visus jo filmus nufilmavęs operatorius Adamas Stone‘as, su kuriuo režisierius kartu mokėsi toje pačioje kino mokykloje. „Jis labai tylus vyras, tačiau turi nuostabią akį kadravimui“, – taip operatorių apibūdino Nicholsas. Jų duetas kartu jau dirba ir prie kito režisieriaus filmo.

Tėvo vaidmenį atlikęs Michael‘as Shannonas, savo veikėją apibūdino, kaip neturintį pasirinkimo: „Rojus iš tikrųjų neturi kito pasirinkimo. Tai – gamta, genetika, biologinis kodas. Lukas yra didesnis herojus, pats pasirinkęs padėti man ir berniukui.“ Joelis Edgertonas, įkūnijęs Luką, pridūrė, kad jo veikėjas yra tarsi karys, vykdantis misiją.

Filmas, kaip jau minėta, rungiasi pagrindinėje Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje, kurios nugalėtojai paaiškės vasario 20 dieną, per uždarymo ceremoniją.

Filmo anonsas:

Komentarai