fbpx
Naujienos

Berlyne jau šeštą kartą pristatomas lietuviškas kinas

„Litauisches Kino Goes Berlin“
„Litauisches Kino Goes Berlin“

Šiais metais jau šeštą kartą Berlyne vyksta lietuviško kino festivalis “Litauisches Kino Goes Berlin”. Spalio 7-10 dienomis skirtingose Berlyno kultūrinėse erdvėse pristatomas įvairiaspalvis lietuviškas kinas.

Kino festivalio metu „Litauisches Kino Goes Berlin“ kviečia pažiūrėti tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenančių režisierių kurtus lietuviškus filmus. Keturias dienas truksiančio festivalio repertuare – filmų ir renginių įvairovė. Žiūrovai pamatys ilgo ir trumpo metro vaidybinius, dokumentinius ir animacinius filmus, apimančius įvairiausius žanrus: dramas, trilerius, komedijas, muzikinį, fantastinį, nuotykinį kiną. Pristatomi ne tik pripažintų lietuvių režisierių, bet ir jaunųjų kino talentų ir vunderkindų darbai.

Festivalio programoje – trys ilgo metro juostos. Tarp jų – tarptautinių festivalių favoritai: Igno Jonyno „Lošėjas“ ir Alantės Kavaitės „Sangailės vasara“. O konkursinėje trumpametražių programoje pristatomi   net 23 trumpametražiai filmai, tarp kurių „Sidabrinės gervės“ laureatai: Igno Meilūno „Miškas“, Artūro Jevdokimovo „Suokalbio antologija“, bei daug kitų, pripažinimo sulaukusių tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų trumpukų, kaip Gabrielės Urbaitės „Namo“, Marijos Kavtaradzės ir Vytauto Katkaus „Iglu“, Jono Trukano „Žmogus Vielabraukis“ ir pan.

Festivalio publikai suteikiama galimybė ne tik pasimėgauti lietuvišku kinu, čia žiūrovai taip pat galės susipažinti su kino ir meno kūrėjais bei pajusti bendrą lietuviškos kultūros kontekstą paraleliai filmų peržiūroms vykstančioje papildomoje festivalio programoje.

Kadras iš filmo „Miškas“
Kadras iš filmo „Miškas“

6-asis lietuviško kino festivalis „Litauisches Kino Goes Berlin“ atidaromas spalio 7 d. Urban Spree 20 val. prasidedančia rinktine trumpametražių programa. Po jos seks sparčiai populiarėjančios muzikos   grupės „Without Letters“ koncertas. Grupė, harmoningai apjungianti techno, post-rock ir kautrock muzikos žanrus, jau spėjo savo ryškiais gyvais pasirodymais užburti ne tik vietinę publiką bei kritikus, bet ir sudalyvauti svarbiausiuose muzikos festivaliuose Baltijos šalyse – „Positivus Festival“ ir „Tallinn Music Week“.

Šių metų festivalio programą taip pat papildo ir spalio 9 dieną rengiama paskaita, kurioje savo įžvalgomis apie filmo „Lošėjas“ užkulisius ir sėkmę dalinsis garsus lietuvių rašytojas, filosofas, vertėjas ir scenarijaus autorius Kristupas Sabolius. Patį filmą, susižėrusį net penkis nacionalinius „Sidabrinės gervės“ apdovanojimus, žiūrovai turės galimybę pamatyti spalio 9 d. vakare.

Taip pat, spalio 8 d. Sputniko kino teatre bus atidaryta paroda, skiriama perteikti skirtingus kinematografinius kalbėjimo būdus: Manto Povilaikos grafikos paroda „Dėmių kadruotės“ ir filmų peržiūros, primenančioms nostalgiškąjį Vilnių „Prarastų laikų reminiscencijos“.

„Litauisches Kino Goes Berlin“ pirmą kartą Berlyno kino teatrų   duris atvėrė 2011 metais, pristatydamas įvairiapusiškas ir dinamiškas lietuviško kino tendencijas. Šeštąjį kartą organizuojamas festivalis jau spėjo tapti platforma kasmet naujai pristatomiems lietuviškos kinematografijos kūriniams. Be festivalio, vykstančio spalio mėnesį, „Litauisches Kino Goes Berlin“ ištisus metus organizuoja lietuviškų filmų peržiūras, vykstančias bendradarbiaujant su ištikimais festivalio partneriais: Lietuvos Respublikos Ambasada Vokietijoje, Kotbuso kino festivaliu ir Sputniko kino teatru, Čekų centru.

Kadras iš filmo „Lošėjas“ GPĮ archyvas
Kadras iš filmo „Lošėjas“

Nuo 2011 metų „Litauisches Kino Goes Berlin“ veiklą organizuoja ir kuruoja Giedrė Simanauskaitė, ilgametę patirtį sukaupusi dirbdama skirtinguose festivaliuose, tarp jų Vilniaus tarptautiniame kino  festivalyje „Kino pavasaris“ bei Kotbuso kino festivalyje.

Festivalis vykdomas iš dalies finansuojant „Globalios Lietuvos“ programos lėšomis.

Festivalis vyks spalio 7-10 dienomis kultūriniame centre „Urban Spree“ bei kino teatruose „Sputnikas“ ir „Acud“.

Daugiau informacijos apie renginius galima rasti čia: www.ltkinogoesberlin.de.

Komentarai