fbpx
Festivaliai, Naujienos

BLON animacijos ir video žaidimų festivalis: ir tikrumo, ir fantastinio pasaulio gerbėjams

Kadras iš animacinio filmo „Maitintoja“
BLON festivalio archyvas

Penktąjį kartą Klaipėdoje vyksiantis tarptautinis BLON animacijos ir videožaidimų festivalis vilios šioms industrijoms neabejingus, įkvėpimo ir naujų patirčių ieškančius žmones. 6 skirtingose programose – apdovanojimus pasaulyje pelnę animaciniai filmai šeimai ir suaugusiems, kurių personažai, patirtys primena mūsų pačių gyvenimus, taip pat ypatinga žaidimų ir virtualios realybės patirčių programa. „Naujosios bangos“ programoje bus pristatomi ateities sprendimai animacijoje, jau šiandien leidžiantys auditorijai nerti į naujus potyrius. Pirmą kartą BLON festivalyje bus pristatyta ir konkursinė programa, joje 15 filmų, iš kurių net 9 kūrinių autorės – moterys, kas yra gana reiškinys animacijoje.

Laura Almantaitė, festivalio vadovė, sako, kad atrinkdama filmus programai vadovaujasi keliais kriterijais: svarbu aukšta meninė kokybė, temų ir stiliaus įvairovė, edukaciniai aspektai.

„Norisi, kad žiūrovas ne tik gerai praleistų laiką, pamaitintų savo fantaziją įvairia animacijos stilistika, muzika,  bet ir sužinotų kažką nauja apie kultūrinius, socialinius, politinius dalykus. Filmai išties įvairūs ir nagrinėja svarbias globalias temas, kaip į Libaną priverstų trauktis palestiniečių pabėgėlių dramą, karinius konfliktus Afrikoje ar pasakoja istoriją apie mažos mergaitės rūpestį savo šeima valdant Talibano režimui Afganistane. Beje, šis filmas „Maitintoja“ buvo nominuotas Oskarui, jo prodiuserė – Angelina Jolie. Tradiciškai turėsime keletą puikių tradicinės animacijos filmų vaikams ir šeimai, įspūdingos bei sudėtingos lėlinės animacijos kūrinį „Tas nuostabus pyragas!“, pristatytą Kanuose, intriguojantį detektyvą apie meno kūrinių vagį ir kitų animacinių filmų“, – sakė festivalio vadovė.

Festivalio konkursinei programai, iš daugiau kaip 100 darbų, atrinkti geriausi trumpo metro filmai iš Baltijos-Šiaurės šalių – 15 nuostabių kūrinių iš Vokietijos, Danijos, Švedijos, Norvegijos, Latvijos ir Lietuvos. Visi jie varžysis dėl geriausio trumpo metro animacinio filmo apdovanojimo, kurį įteiks tarptautinė žiuri.

BLON videožaidimų programa – tradiciškai unikali savo svečiais ir žaidimų bei animacijos profesionalus vienijančiomis temomis. Kūrybingų, empatija ir istorijomis pulsuojančių žaidimų kūrėjai pasakos apie savo motyvacijas kurti, o lankytojai galės patys išmėginti daugumą demonstruojamų žaidimų bei aptarti juos su kūrėjais.

„Pristatysime kelis svečių darbus, kurie sulaukė tarptautinio pripažinimo įvairiuose žaidimų festivaliuose ir apdovanojimuose. Garsios Čekijos studijos „Amanita” naujasis žaidimas „CHUCEL” prieš savaitę pelnė tarptautinių mobilių žaidimų apdovanojimą IMGA kaip geriausias praėjusių metų žaidimas pasaulyje. Svečias iš Danijos pristatys japoniškos animacijos įkvėptą kinematografinį nuotykių žaidimą „Forgotton Anne”. Iš Ispanijos atvyksta išskirtinės pixel art stilistikos ir įtemptos išgyvenimo istorijos žaidimas „STAY”. Bus galima išbandyti ir dar kuriamą intriguojantį lietuvių kūrėjų Sneaky Box virtualių kortų žaidimą „Streets of Cyberworld”, – teigė žaidimų programos vadovas Artūras Rumiancevas.

Virtualios realybės (VR) patirtys – dar viena, jau tradicija tampanti festivalio programa. VR darbai reikalauja daug kūrėjų kantrybės, investicijų ir tai yra gana nauja medija, kino kalba, leidžianti kurti visiškai naują, intymų pasaulį, tarsi ranka pasiekiamą jį stebinčiai auditorijai.  Šioje programoje išvysite geriausius VR pionierių sukurtus animacinius filmus.

Festivalyje, kurį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos kino centras, vyksiantį balandžio 11-14 d. Kultūros fabrike, Klaipėdoje, dalyvaus 25 animacijos ir žinomų žaidimų studijų kūrėjai iš Skandinavijos šalių, Vokietijos, Ispanijos, Latvijos bei Lietuvos. Festivalio metu jie ves nemokamus seminarus industrijų gerbėjams ir profesionalams, dalinsis savo kūrybine patirtimi.

Komentarai