fbpx
BLON Animacijos ir žaidimų festivalis, Festivaliai, Naujienos

BLON festivalis: filmai, kurių neišvysite televizijoje ir kino teatruose

Filmai, skatinantys diskusijas apie toleranciją, provokuojantys, kviečiantys susimastyti apie šiuolaikiškus šeimos santykius, meilę, palankumą, gėrio bei tiesos sąvokas, patyčių įtaką – tarptautinio BLON animacijos ir video žaidimų festivalio programa skirta ne tik vaikams. Jau 4-ajame festivalyje, vyksiančiame balandžio 12-15 dienomis, Klaipėdoje, laukiami ir industrijų gerbėjai, ir profesionalai.

Šiaurės ir Baltijos šalių kūrybai daugiausiai dėmesio skiriantis festivalis šiais metais programoje numato parodyti per 40 įvairaus žanro,  kruopščiai atrinktų animacinių filmų, iš kurių svarbiausias – režisieriaus Weso Andersono šedevras „Šunų sala”, atidarysiantis festivalį ir apskritai bus pirmą kartą rodomas Lietuvoje. 

„Siekiame balansuoti ir pristatyti tokią programą, kuri sudomintų tiek vaikus, jaunimą, tiek ir suaugusius. Vienas iš pagrindinių principų, kuriuo remiantis atrenkami festivalio filmai yra tai, kad Lietuvoje jų neišvysite televizijoje, ar Klaipėdos kino teatruose. Mūsų užduotis – sudaryti galimybę pamatyti retus, išskirtinės kokybės filmus, plačiau supažindinti auditoriją su jų kūrėjais ir šia nuostabia kino meno sritimi, kurios puikių atstovų turime ir Lietuvoje“, – sakė Svetlana Bezuglova, festivalio programos vadovė.

„Džiaugiamės, kad klaipėdiečiams ir miesto svečiams galėsime parodyti filmą „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalbas”, – apie genijų, gyvenusį ir Lietuvoje. Jį sukurti režisierę iš Norvegijos Anne Magnussen įkvėpė pažintis su lietuvių kūrėjais, ir kurio pagrindinis herojus Georg Sauerwein daug metų gyveno Šilutėje, kovojo už lietuvių tautiškumą XIX a. pabaigoje, tačiau mes apie jį beveik nieko nežinome“, – teigė Laura Almantaitė, BLON festivalio kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, vadovė. 

vadovė. Šį filmą pristatys lietuvių operatorius Gvidas Kovėra, kuris ir įkvėpė norvegų režisierę sukurti filmą apie žinomą Europos poliglotą.

Tradiciškai festivalyje, be pilnametražinių filmų, bus pristatomos 4 specialios trumpųjų filmų programos. Lietuviškos animacijos programoje bus parodyti 9 filmai, tarp kurių ir pirmasis Tomo Ramanausko režisiūrinis darbas „Po mirties, prieš pragarą“, Sidabrinę gervę pelnęs Gedimino Šiaulio darbas „Kaukai“, Alinos Orlovos muzikinis video klipas „Čia“, B. Sodeikaitės filmas „Paskutinė stotelė – Mėnulis“.

Moterų programoje, skirtoje jaunimui ir suaugusiems, bus pristatyti režisierių iš Suomijos, Latvijos, Olandijos, Airijos, Belgijos, Rusijos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės darbai. Animaciniuose filmuose atskleidžiamos draugystės, šeimos santykių, socialinių tinklų, praradimo temos, su humoru pasakojama, iš kur atsiranda senutės – atsidavusios kačių gerbėjos.

Komedijų programoje numatyti 6 filmai, tarp kurių istorijos apie šmaikščius, gobšius herojus, apie o Norvegijoje vykstančio, seniausio Šiaurės šalių animacijos festivalio Fredrikstad 2016–2017 metų trumpametražių animacinių filmų rinkinyje – šių metų festivalio filmai – laimėtojai. Tarp jų Klaipėdoje bus parodyti geriausi darbai iš Švedijos, Norvegijos, Suomijos ir Danijos.

Pernai itin populiarios kūrybinės animacijos dirbtuvės vaikams bus rengiamos ir šiais metais visas festivalio dienas. Jas ves Airijos animacijos kompanijos „Paper Panthers“ kūrėjai Padraigas Faganas ir Carolas Freemanas, Kultūros fabrike įsikursiantys su pieštinės ir plastilino animacijos dirbtuvėmis. Jie taip pat pristatys vieną iš savo naujausių filmų „Paukštis ir banginis”.

Penktadienį ir šeštadienį vyks animacijos ir video žaidimų industrijos profesionalams bei norintiems jais tapti skirti renginiai. Patirtimi įgyvendinant sėkmingus projektus dalinsis kūrėjai iš Danijos, Švedijos, Norvegijos, Lietuvos ir kitų šalių. Žaidimų industrijos gerbėjai ir profesionalai galės dalyvauti diskusijose, o lankytojai –  išbandyti naujausius video žaidimus.

Komentarai