fbpx
Reportažai

Blusinėjimo ypatybės „Blusų festivalyje“

„Blusų turgus“, „pablusinėti“, „blusiukas“, galiausiai – „blusų festivalis“ – tai, kas tampa nebeatsiejama miesto gyvenimo dalimi. Pagunda parduoti senus, nebereikalingus, o kartu ir įsigyti išskirtinių daiktų iš antrų rankų plinta vis labiau. Susibūrusi nemaža blusinėtojų bendruomenė šį savaitgalį mainams ir prekybai kėlėsi į atviras erdves, į Karpiškių kaimą (Varėnos raj.), į ištisą „Blusų festivalį“.

Kinas „Blusų festivalyje“

Nuo ankstaus šeštadienio ryto iki pat sekmadienio paryčių „Blusų festivalis“ kvietė užsukti į didžiulį, jaukų sodą. „Į tokį, tarsi pas močiutę kaime“ ,- kalba lankytojai.  Būtent čia, tarp obelų, rugių laukų bei bulvių lysvių stovėjo prekystaliai, pilni įvairiausių rankdarbių ar kažkam nebereikalingų, todėl parduodamų daiktelių. Ne paslaptis, kad pagrindinė festivalio auditorija buvo merginos, moterys, mergaitės. Spalvingi rankdarbiai, kaspinai, suknelės, gėlėti raštai, papuošalai, senoviniai rakandai, vilnos vėlimo, aksesuarų, aitvarų gamybos pamokėlės  po atviru dangumi kvieste kvietė užsukti, prisijungti, mainytis, dalintis, įsigyti. Tačiau tai toli gražu dar ne visos festivalio pramogos – smagios veiklos čia galėjo rasti kiekvienas. Svarbiu akcentu tapo muzika, apėmusi visą „Menų ir muzikos pievą“. Dviejose scenose, obelų sode bei slėnyje, iki aušros netilo dainos. Grojo daug ir įvairiai, nuo folk ir etno melodijų iki hiphopo ritmų, bet svarbiausia, kad jaukiai. Savo muzika dalinosi tokios grupės ir atlikėjai kaip Markas Palubenka,  „Karma“, „Electric Lady“, „Wake up in Bristol“, „Midula“, „Kūjeliai“, taip pat ir svečiai iš Estijos „Uebanda“,  italai „Ancher“ , latviai „Karmafree“ ir kiti. Visi trokštantys ramybės bei žinių buvo laukiami „Ramybės pievoje“, palapinių miestelyje, kur buvo kalbama apie pozityvų mąstymą, arbatos magiją ar išbandomi jogos pratimai. Norintiems įsijausti į tikrą kaimo gyvenimą festivalio teritorijoje veikė pirtis, tyvuliavo ežeras bei suposi sūpynės, o vakare buvo deginama šiaudinė blusa – viso festivalio simbolis. Jaukumo festivaliui suteikė  dekoracijos:  spalvingos vėliavėlės, girliandos, vakare visą teritoriją nušvietusios žvakutės ir savadarbiai, ant medžių šakų kabantys žibintai iš stiklainių.

Ekologiškame, vegetariškame, natūraliame festivalyje atsirado vietos ir kinui. Buvo paruoštos kelios erdvės filmų peržiūrai – gan įprastu jau tapęs kino teatras po žvaigždėmis, pievelėje šalia pagrindinės scenos, bei netikėtas Kino tvartas, kvietęs filmus stebėti sėdint ant šieno maišų, sename tvarte.  Peržiūrėti tokie filmai kaip dokumentika apie skulptorių Vilių Orvidą, „Dviračiais aplink Lietuvą“, „Spurga city“, „Višta“, bei dar keletas papildomų filmų tikriems kino entuziastams, kuriems sudaryto repertuaro buvo negana.

[fbphotos id=491021230911956]

Turgelis, muzika, mainai, ežeras, saulė, plius trisdešimt, draugiška aplinka bei smagūs žmonės sukūrė išties šventinę nuotaiką Karpiškių kaimo sodyboje ir suteikė gerų emocijų, ko gero, visai savaitei.

 

Komentarai