fbpx
Kino industrija, Naujienos

Brolių Manaki konkurse – lietuvių operatoriaus filmas

Kadrasiš filmo „Namas su bokšteliu“  LAC archyvas
Kadrasiš filmo „Namas su bokšteliu“
LAC archyvas

Pirmą kartą lietuvių operatoriaus nufilmuota juosta atrinkta į Tarptautinio brolių Manaki kino operatorių festivalio pagrindinę konkursinę programą. Šis išskirtinai operatoriaus menui skirtas festivalis  yra seniausias pasaulyje ir laikomas vienu prestižiškiausių. Jis įkurtas 1979 metais Makedonijos mieste Bitola, ir pavadintas makedonų pirmųjų kino operatorių brolių Janaki ir Miltono Manaki vardu. Festivalio globėjas – šalies prezidentas. Daugiau apie festivalį: http://www.manaki.com.mk/index.html.

34-tas brolių Manaki festivalis, vyksiantis šių metų rugsėjo 21-27 dienomis, į savo konkursinę programą tarp 12 kūrybingiausių operatorinio meno pavyzdžių pasaulyje 2012/2013 metais, įtraukė Rimvydo Leipaus (LAC) nufilmuotą ukrainiečių juostą „Namas su bokšteliu”. Šis režisierės Evos Neymann filmas yra sukurtas Odesoje pagal to paties pavadinimo Fridricho Gorenšteino apsakymą. Tai mažo berniuko žvilgsniu perteikta karo metų drama.

Filmas jau apdovanotas 47-ojo tarptautinio Karlovy Vary kino festivalio programos “East of the West” pagrindiniu prizu bei Tarptautinio Talino kino festivalio „Juodosios naktys” Didžiuoju prizu bei prizu už geriausią operatoriaus darbą R.Leipui.

Lietuvoje ši ukrainiečių juosta buvo parodyta rudenį,Tarptautinio Kauno kino festivalio programoje.

LAC informacija

 

 

 

Komentarai