fbpx
Naujienos

Cate Blanchett už vaidmenį dramoje „Džesmina“ pranašaujamas Geriausios aktorės „Oskaras“

Kadras iš filmo „Džesminaį“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Džesmina“
„ACME Film“ archyvas

Režisierius Woody Allenas, kurio drama „Džesmina“ (angl. „Blue Jasmine“) šiandien pasiekė Lietuvos kino teatrus, labai tikėtina, galės pasigirti dar vienai garsiai aktorei padovanojęs „Oskaro“ vertą vaidmenį. Pagrindinę rolę naujojoje juostoje atlikusi Cate Blanchett vis garsiau vadinama realiausia kandidate būti apdovanota Geriausios aktorės „Oskaru“.

Nors 86-ųjų JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimų nominantai bus paskelbti tik kitų metų sausio 16-ąją, šurmulys dėl to, kas nusipelnys vertintojų dėmesio jau prasidėjo. Aktorių gretose dažniausiai linksniuojamas būtent 44-erių C.Blanchett vardas.

Kaip nurodė Awardsdaily.com apžvalgininkai, atrodo, kad C.Blanchett šiuo metu aptarinėjama visų ir visur, mat jųdviejų su Woody Allenu tandemas pagimdė išties neeilinį, įtikinamą ir jausmingą vaidmenį. Kol kas jos pagrindine konkurente varžytuvėse dėl Geriausios aktorės „Oskaro“ įvardijama Sandra Bullock, pasirodžiusi filme „Gravitacija“, taip pat neatsilieka Judi Dench iš filmo „Filomena“, tvirta varžove vadinama ir Kate Winslet, atlikusi rolę filme „Darbo diena“.

Huffingtonpost.com kino kritikų teigimu, „Džesmina“ neabejotinai gali atnešti išsvajotąją statulėlę į C.Blanchett namus – filmas itin įsimenantis, gilus, jį stebint ištirpsta realybės pojūtis ir sunku neįsijausti, neišgyventi drauge su taip meistriškai įkūnyta Džesmina. Nepavyksta nesižavėti moterimi, kurios po filmo tiesiog neišeina ištrinti iš atminties.

Tuo, kad C.Blanchett neabejotinai verta „Oskaro“ neabejoja ir Indiewire.com bei daugelio kitų kino naujienas publikuojančių portalų žurnalistai. Tiesa, pati aktorė kol kas tokiomis džiūgauti neskuba. „Malonu girdėti, tačiau ar matėte, koks dabar mėnuo? Kol kas trumparegiška ką nors sakyti vien dėl to, kad žiūrovams patiko mano herojė“, – „Sydney Daily Telegraph“ santūriai sakė ji.

Kol kas C.Blanchett sąskaitoje tėra vienas „Oskaras“ už Geriausią antro plano vaidmenį 2004-ųjų filme „Aviatorius“, nors apdovanojimui ji buvo nominuota jau keturis kartus.

Filme „Džesmina“ pasakojama apie Niujorko aukštuomenės damą, kuri netikėtai netenka savo elegantiško ir prabangaus pasaulio, mat jos vyras turi nemalonumų su teisėsauga. Dabar jos laukia kuklus gyvenimas ir mėginimai susigyventi su pasikeitusia realybe. Ar ją išgelbės sutikti vyrai, ar ji atras sėkmę?

C.Blanchett herojės Džesminos istoriją Lietuvos žiūrovai jau gali išvysti šalies kino teatruose.

Filmo „Džesmina“ anonsas:

„ACME Film“ informacija

Komentarai