fbpx
Festivaliai, Reportažai, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis

„Čia telpa daugiau!“ – nepraleiskite keturių dienų trumpų filmų šventės Vilniuje

Festivalio „Vilniaus kino šortai“ 2013 atidarymas Marinos Juralevičiūtės nuotrauka
Festivalio „Vilniaus kino šortai“ 2013 atidarymas
Marinos Juralevičiūtės nuotrauka

Vakar vakarą Vilniuje prasidėjo 8-asis tarptautinis trumpų filmų festivalis „Vilniaus kino šortai“. Atidaryme muzika džiugino „Home Jazz Five“ grupė, o po jų pasirodymo žodį tarė festivalio organizatorės Rimantė Daugėlaitė ir Marija Razgutė.

„Sveikiname jus atvykus į aštuntuosius Vilniaus kino šortus! Iš tikrųjų be galo smagu šiemet Jūsų matyti dar daugiau, dar didesnėje salėje ir mums dar smagiau yra tai, kad galime pristatyti Jums dar daugiau filmų“, – sveikino „Forum Cinemas“ Vingis kino salėje susirinkusius svečius festivalio direktorė Rimantė Daugėlaitė.

Kad festivalis šiemet žada išties daug, jau galime pamatyti bevartant  festivalio katalogą. Organizatorės atskleidė, kad festivaliui buvo pasiūlyta daugiau nei du tūkstančiai filmų iš kurių ištikimoji programos sudarytojų komanda: Gediminas Kukta, Liuda Drižytė ir Andrius Blaževičius,  atrinko šešiasdešimt devynis jų nuomone verčiausius ir geriausius filmus.

Festivalyje rasime net dvylika konkursinių programų, kurias žiūrės, vertins bei laimėtojus išrinks tarptautinė žiūri, kurią sudaro: kino kritikas Massimiliano Nardullis, filmų kūrėjas Sylwesteris Jakimowas ir kino kritikė Neringa Kažukauskaitė. Festivalio laimėtojai bus paskelbti jau šį sekmadienį.

Be konkursinės programos taip pat bus galima išvysti tris specialiąsias festivalio programas – tai Oksanos Burajos dokumentinių filmų retrospektyvą („Liza, namo!“, „Išpažintis“, „Dienoraštis“, „Vapna“ ir „Mama“), prancūziškų komedijų vakaro programą („Mašinų tyla“, „Galėjau būti kekše“, „Mažasis drakonas“, „Penio kirtis“ ir „Žuvies šauksmas“) bei Bresto favoritų programą („Mano nematomas draugas“, „Mirties namai“, „Maža“, „Mažasis vandenis“, „25km2“ ir „Plikis“).

Festivalio organizatoriai dėkojo visiems rėmėjams, komandos nariams ir savanoriams.

Atidarymo filmu buvo pasirinkta nuotaikinga komedija iš Izraelio „Sveiki atvykę ir… užuojauta jums“. Pirmą kartą šį filmą išvydusios trumpametražių filmų festivalio „Clermont-Ferrand“  organizatorės nusprendė, kad būtent jis privalo būti šių metų festivalio „Vilniaus kino šortai“ atidarymo filmu.

O jau šiandien ir rytoj vyks ir Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų forumas „Baltic Pitching Forum 2013“. Šio renginio metu kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos pristatys atrinktų filmų idėjas ir sieks sudominti Europos kino profesionalus.

Festivalis „Vilniaus kino šortai“  vyks Vilniuje Spalio 10-13 d., vėliau programa keliaus į Šiaulius, Ukmergę, Kauną, Klaipėdą, Panevėžį ir Nidą.

Komentarai
Kinas - man tai galimybė pamatyti pasaulį kitų žmonių akimis, kartais gražesnį - žavesnį, kartasi žiauresnį ir sukrečiantį iki sielos gelmių, tai galimybė nukeliauti, į bet kurį laikmetį, į bet kurią erdvę. KINFO - nes čia kinas gyvas, apie jį kalbama, rašoma, diskutuojama, apie jį skleidžiama žinia visiems bendraminčiams. Aš čia, nes norisi, kad apie kino pasaulį, egzistuojantį čia pat Lietuvoje ir tą už jūrų marių sužinotų kuo daugiau žmonių.