fbpx
Naujienos

Coliną Firthą karo filme „Atpildas“ persekios Mirties geležinkelio prisiminimai

Kadras iš filmo „Atpildas“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Atpildas“
„ACME Film“ archyvas

Vieną įtaigiausių šių dienų aktorių, Coliną Firthą, Lietuvos publika jau šią liepą išvys karo filme „Atpildas“ (angl. „The Railway Man“). Pagal Didžiosios Britanijos karininko Erico Lomaxo autobiografiją sukurtoje Jonathano Teplitzky juostoje pasakojama kario, patyrusio neišdildomų psichologinių sukrėtimų Antrojo pasaulinio karo metu, istorija. Į japonų nelaisvę patekusiam jaunam britui tenka dirbti statant geležinkelį į Birmą, geriau žinomą Mirties geležinkelio vardu.

Jaunojo Erico Lomaxo vaidmenį atliko Jeremy Irvine‘as, pažįstamas iš filmo „Karo žirgas“. Vyresnį, karą jau išgyvenusį E.Lomaxą įkūnijo C.Firthas. Pastarąjį iki šiol persekioja karo metu patirtas siaubas, tad padedamas žmonos Pati (akt. Nicole Kidman) ir geriausio draugo Finlėjaus (akt. Stellanas Skarsgardas), jis nutaria surasti ir akis į akį susidurti su vienu jo užgrobikų. Pagrindinis herojus sugrįžta į savo kankinimų vietas susekęs japonų generolą Takashi Nagase (akt. Hiroyuki Sanada). Jis nori pažvelgti susitikti su juo akis į akį ir pagaliau išsivaduoti nuo jį kaustančios neapykantos ir siaubo.

Dauguma išgyvenusiųjų liūdnai pagarsėjusio Mirties geležinkelio statybas niekuomet viešai neprabilo apie patirtas kančias. Skaičiuojama, kad dirbdami ten žuvo daugiau nei 100 tūkst. žmonių, kurių gyvybes pasiglemžė neįtikėtinai sunkios gyvenimo ir darbo sąlygos bei bombardavimai. Košmarų persekiojamas E.Lomaxas galiausiai nutraukė tylą ir ryžosi prabilti 1995-aisiais išleisdamas knygą.

Bestseleriu tapusioje autobiografijeje pasakojama apie jo gyvenimo kelią. Ironiška, kad būdamas berniukas Ericas dievino traukinius, kuriuos jis noriai stebėdavo Edinburgo stotyje. Tačiau vėliau tapęs jaunu karininku jis pateko į nelaisvę, buvo išsiųstas į karo belaisvių stovyklą, kurioje buvo verčiamas dirbti ir kankinamas. Jis matė, kaip žmonės greta jo miršta išsekinti alinančio darbo. Karo veterano gyvybė užgeso 2012-ųjų rudenį, kai jam buvo 93-eji. Nors vyras buvo susitikęs su filmo scenarijaus autoriais, premjeros sulaukti jam nepavyko.

„Dažnai pamirštama, kokią įtaką žmogui ilgainiui turi patirti išgyvenimai. Reta kine pamatyti istoriją apie tai, kaip jaučiasi kariai ne tuoj pat grįžę namo, o po dešimčių metų. Šiame filme žiūrovai išvys ne tik kančios paveikslą, bet ir tai, kaip ši patirtis pakeitė žmogaus santykius su aplinkiniais, kokios įtakos turėjo jo meilei ir asmeniniam gyvenimui“, – apie filmą „Atpildas“ sakė C.Firthas.

Jautri ir sukrečianti juosta „Atpildas“ buvo filmuojama Škotijoje, o vėliau Tailande ir Australijoje. Lietuvos kino teatrus naujoji karo ir prisiminimų drama su C.Firthu pasieks jau liepos 18 dieną.

Filmo „Atpildas“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"