fbpx
Naujienos

Colinas Firthas filme „Mėnesienos magija“ ir ekstravagantiškas azijietis, ir skeptiškas britas

Kadras iš filmo  „Mėnesienos magija“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Mėnesienos magija“
„ACME Film“ archyvas

Buvęs karo belaisvis, mikčiojantis karalius, bankininkas, britų slaptasis agentas… Colinui Firthui kine yra tekę atlikti daugybę itin skirtingų vaidmenų, tačiau jo tokio, koks pasirodys naujajame Woody Alleno filme „Mėnesienos magija“ (angl. „Magic in the Moonlight“), dar niekas nėra matęs. Istorijos pradžioje C.Firthą sudėtinga būtų pažinti net ištikimiausiems jo gerbėjams, mat jis pasirodo Rytų iliuzionisto amplua.

„Atsiauginęs“ ilgus ūsus, apsivilkęs kinietiškais raštais margintą drabužį, plika galva, ryškiais antakiais ir sceniniu makiažu C.Firthas atrodo taip, lyg dėl vaidmenų išties galėtų varžytis su kolegomis azijiečiais. Filmo „Mėnesienos magija“ pasakojimas prasideda 1928-aisiais, kai aktoriaus personažas, garsus scenos meistras Vei Ling Su, surengia šou Berlyno publikai. Iliuzijos profesionalas priverčia publiką aiktelėti atlikęs tradicinį triuką – perpjovęs dėžę, kurioje guli asistentė. Tačiau renginio kulminacija tampa akimirka, kai Vei Ling Su sugeba pradanginti tikrą dramblį.

Tiesa, C.Firtho tranformacija laikina – vos nulipęs nuo scenos iliuzionistas virsta vėl panašiu į save, net panašiai kaip aktorius besirengiančiu britų iliuzonistu Stenliu. Šis sulaukia seno bičiulio, kuris pasiūlo jam išskirtinį darbą Prancūzijos Rivjeroje, vizito.

Visuomet gana įtarus ir puikiai perprasti žmones gebantis Stenlis susigundo atlygiu ir sutinka iškeliauti. Jo užduotis – demaskuoti aiškiaregę, kuri teigia turinti ryšį su anapusiniu pasauliu ir jau yra spėjusi tuo įtikinti kilmingą bei labai turtingą prancūzų šeimą. Tačiau šaltai prasidėjusi jo ir galimos šarlatanės, intriguojančios ir kerinčios Sofijos (akt. Emma Stone) pažintis netrunka pažerti staigmenų.

Stenlį merginos žavesys suvilioja ir priverčia suabejoti viskuo, kuo jis buvo tikėjęs iki tol. Jo gyvenime atsiradus Sofijai atrodo, kad magija yra taip arti kaip niekados, o jo abejingumas anapus slypinčioms paslaptims ir galimiems burtams silpnėja.

Šilta, idiliškų vaizdų ir romantikos kupina istorija, paženklinta mėnesienos šviesos ir magijos Lietuvos kino teatruose – nuo rugsėjo 5 dienos.

Filmo „Mėnesienos magija“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"