fbpx
Naujienos

Colinas Firthas turėjo progą gyvai pabendrauti su filme „Atpildas“ jo įkūnytu garsiu karo veteranu

Kadras iš filmo „Atpildas“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Atpildas“
„ACME Film“ archyvas

Pasaulis 2012-ųjų spalį atsisveikino su žinomu Antrojo pasaulinio karo veteranu, naujai Mirties geležinkelio statybų realijas nušvietusiu Ericu Lomaxu.  Būtent dramatiškas jo likimas ir belaisvių stovykloje patirtas siaubas bei mėginimas gyventi toliau įkvėpė naująjį filmą „Atpildas“ (angl. „The Railway Man“). Jame tamsių košmarų persekiojamo britų karininko vaidmuo teko žymiam aktoriui Colinui Firthui. Jo žmoną įkūnijo elegantiška ir jautri Nicole Kidman.

Neįtikėtina kančių ir atleidimo istorija išgarsėjęs bei savo išgyvenimus knygoje „The Railway Man“ papasakojęs E.Lomaxas nugyveno ilgą gyvenimą ir užgeso būdamas 93-ejų. Iš Škotijos, Edinburgo, kilęs vyras buvo priverstas dirbti Tailande statant vadinamąjį Mirties geležinkelį. Dėl oro atakų ir alinančių gyvenimo bei darbo sąlygų šio geležinkelio statybos pražudė per 100 tūkstančių gyvybių, daugiau nei 6 tūkstančiai žuvusiųjų buvo prievarta verčiami dirbti Antrojo pasaulinio karo belaisviai.

E.Lomaxas į japonų nelaisvę pateko 1942-aisiais, kritus Singapūrui. Užmarštin niekuomet nenukeliavusius kraupius vergijos prisiminimus ir bandymus kabintis į gyvenimą grįžus iš Azijos vyras aprašė knygoje „The Railway Man“, kuri buvo išleista 1995-aisias. Būtent ja daugiausia rėmėsi naujojo filmo „Atpildas“ scenarijaus autoriai. Istorijoje netrūksta ne tik sunkumų, bet ir gausu žmogaus dvasios tvirtybės, gebėjimo atleisti įrodymų.

Įdomu tai, kad nei knygoje, nei filme neužsimenama apie pirmąją E.Lomaxo žmoną Nan ir dukras Lindą bei Charmaine, nors jie šeima buvo net 37-erius metus. Tačiau vienintelė likusi jo dukra tikino nebejaučianti dėl to kartėlio. „Mūsų šeimą išdraskė bedugnė, kurią tėvas sieloje parsivežė iš karo, tačiau nesijaučiu blogai, kad mūsų nėra filme. Pagaliau sugebėjau šiek tiek suprasti jo požiūrį“, – „The Guardian“ pasakojo 56-erių Charmaine, apsilankiusi filmo „Atpildas“ premjeroje.

Sudėtingą ir įdomų E.Lomaxo vaidmenį kine atlikęs C.Firthas džiaugėsi galėjęs gyvai paspausti ranką karo didvyriui ir pasišnekučiuoti. Jiedu susitiko vos porą mėnesių iki garbaus amžiaus vyro mirties. „Ericas su žmona Patti apsilankė filmavimo aikštelėje. Ericas labai domėjosi, kaip vyksta filmavimo procesas, kaip veikia kameros, gervės. Nors jis iškeliavo, scenarijaus autoriams jis papasakojo daugybę svarbių detalių. Puiku, kad jis spėjo pamatyti pirmuosius filmo kadrus. Jis pasidalino džiaugsmu, kad „Atpildas“ taps dar vienu prisiminimu apie tuos užmirštus tūkstančius žmonių, kurie vykdė savo pareigą ir išnyko kaip dūmas“, – kalbėjo jis.

E.Lomaxo susitikimo su C.Firthu bei N.Kidman filmavimo aikštelėje akimirkas išvysti galite čia:

https://www.youtube.com/watch?v=oGhEyMhv9pU

 

Sukrečianti, tačiau viltinga ir jautri juosta „Atpildas“ Lietuvos kino teatrus pasieks jau liepos 18 dieną.

 

Filmo „Atpildas“ anonsas:

 

https://www.youtube.com/watch?v=XLc_bziqcv4

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"