Lietuva tampa pasaulinių kino bei televizijos projektų filmavimo aikštele, o Pažaislio vienuolynas Ignalinos atominėje elektrinė, Trakų pilis ar Lukiškių kalėjimas – garsių filmų scenomis. Tačiau kokią patirtį pasaulinėje kino industrijoje yra sukaupę Lietuvos kūrėjai, prodiuseriai, aktoriai, kaskadininkai, technikai? Apie tai Lietuvos kino profesionalai pasakos „Telia“ pristatomoje platformoje „Meet Lithuanian Film Industry“ (liet. „Susipažinkite su Lietuvos filmų industrija“) „Comic Con Baltics 2022“ renginio metu.
Lietuvos kino industrija – sąvoka, kuri kiekvienam asocijuojasi su skirtingais projektais bei jų mastu. Dažnai nostalgiškai prisimename praeityje garsius lietuviško kino projektus bei jų kūrėjus, matome televizijoje pasirodančius šių laikų serialus ar filmus kino teatruose, bet ar žinome ir įvertiname, kokią reputaciją mūsų kūrėjai turi pasaulinėje rinkoje?
„Būdami tarpininkais tarp industrijos atstovų ir populiariąja kultūra besidominčių žmonių pastebime, kad įspūdingi lietuvių kino pasiekimai pasauliniame kontekste, mūsų šalyje žinomi dar gana mažai. Siekiant edukuoti šia tema, šiemet gimsta unikali platforma, skirta betarpiškai susipažinti su garsiausiais Lietuvos kino industrijos atstovais“, – sako renginio „Comic Con Baltics 2022“ organizatorius Tomas Vievesis.
Triukai Džeimso Bondo filmuose ir lietuviškos vietos Holivude
Platforma „Meet Lithuanian Film Industry“ taps gegužės 20-22 d. organizuojamo didžiausio Baltijos šalyse populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics 2022“ programos dalimi. Kino bei televizijos serialų gerbėjus supažindinti su lietuvių pasiekimais pasaulinėje kino industrijoje sieksianti platforma suburs dešimtis lietuvių profesionalų, galinčių pasigirti išties įspūdinga filmografija tarptautinėje „IMDB“ duomenų bazėje.
Lietuvių kaskadiniai triukai Džeimso Bondo, „Greiti ir įsiutę“, „Transformerių“, „Kerštytojų“ ar „Sostų karų“ juostose, prodiuserių darbai „Černobilio“, „Jekaterina Didžioji“ ir kituose serialuose, Lietuvos vietovės „Keisti dalykai“, „Jaunasis Valanderis“ siužetuose. Tarp pranešimus skaitysiančių bei diskusijose dalyvausiančių Lietuvos kino industrijos atstovų bus garsiausi šalies kaskadininkai, prodiuseriai, aktoriai, animacijų kūrėjai, kino vietovių skautai.
„Džiaugiamės, jog teigiamai į mūsų kvietimą susitikti su kino ir televizijos gerbėjais atsakė tokie visame pasaulyje žinomi ir ypatingai užimtą filmavimo grafiką turintys Lietuvos atstovai, kaip kaskadininkai Andrej Riabokon ir Tomas Ereminas, prodiuseriai Lineta Mišeikytė, Gabija Siurbytė, Stasys Baltakis, kino vietų skautas Jonas Špokas, garsiausi lietuviai animacijos kūrėjai – Justė Michailinaitė, Dovydas Vilkelis, Agnė Adomėnė, Gediminas Skyrius, Justė Beniušytė“, – sako renginio organizatorius.
Ryškiausių lietuviškų projektų užkulisiai
Atitinkamai, platformoje suplanuota diskutuoti beveik dešimtimi skirtingų temų. Tarp jų – pasaulinių projektų užkulisiai iš juose veikiančių Lietuvos kaskadininkų bei prodiuserių lūpų, lietuvių animatorių darbai, pasiekimai ir kylantys iššūkiai, vietovių filmams bei serialams atranka ir pritaikymas.
Platformos „Meet Lithuanian Film Industry“, kurią pristato „Telia“, pranešimai bei diskusijos išsidėstys per dvi „Comic Con Baltics 2022“ renginio dienas – gegužės 21-ąją ir 22-ąją.
Apsilankiusių kultiniu tapusiame renginyje lauks ir daugiau naujienų. Šiemet populiariosios kultūros renginys vyks kartu su didžiausiu kompiuterinių žaidimų konventu Baltijos šalyse – „GameOn“. Per tris „Comic Con Baltics 2022: Together with GameOn“ dienas lankytojų lauks ne tik susitikimai su komiksų, filmų bei serialų įžymybėmis, bet ir kompiuterinių žaidimų erdvės, cosplay konkursas, naujausių filmų pristatymai, dekoracijos iš garsiausių pasaulio filmų bei serialų, žinomų kino bei televizijos svečių pranešimai ir daugybė kitų, su populiariąja bei žaidimų kultūra susijusių pramogų.
Pasinaudoję Kultūros pasu, vyresniųjų klasių mokiniai į renginį gali atvykti nemokamai.