fbpx
Comic Con Baltics, Naujienos

„Comic Con Baltics“ – filmo apie Lietuvos švietimo sistemos spragas pristatymas

Filmo „Sistema“ komandos archyvas

„Comic Con Baltics“ renginio lankytojai jau šį rudenį turės galimybę pirmieji išvysti uostamiesčio kino kūrėjų naują pilnametražio filmo „Sistema“ anonsą, bei susipažinti su jo kūrėjais.

Filmo siužetas pasakoja, kaip netikėtai susiklosčius aplinkybėms ir klounui Andriui tapus mokyklos direktoriumi, sujaukiama įprastinė mokyklos tvarka, atskleidžianti tikruosius tiek mokyklos administracijos, tiek vaikų veidus. Taip ardomi stereotipai, leidžia kritiškai klausti, kodėl XXI amžiuje Lietuvoje pasikeitė beveik visos gyvenimo sritys, bet ne švietimo sistema?

Kaip teigia filmo prodiuseris Tomas Jašinskas, mintys sukurti tokį filmą kilo po asmeninių ir visuotinių patirčių Lietuvos mokyklose.

„Kaip pats dirbęs mokykloje suprantu, kad staigios reformos nieko neišspręs, švietimo sistemą pertvarkyti reikia pamažu, atsisakyti informacijos „kalimo“, o vėliau apsvarstyti ir tai, ar pažymiai, klasės, namų darbai sudaro tokį ugdymo pagrindą, kuris paruoštų žmogų ateičiai, o ne XIX amžiui“, – paklaustas, ką pats švietimo sistemoje keistų, atsakė Tomas.

Pasirinktas filmo žanras – komedija, taip pat tikslingai. „Norėjome rasti būdą, kaip aktualią ir kasmet vis naujai „skaudančią“ temą perteikti kuo platesnei žmonių auditorijai, nepamokslaujant ir nemoralizuojant, bet su šypsena“, – teigia filmo režisierius Arūnas Eimulis „DOP“.

Nors „Sistemos“ premjera numatoma 2019 m. pradžioje, tačiau populiariosios kultūros renginyje „Comic Con Baltics“ rugsėjo 15-16 dienomis, bus galima pamatyti išskirtinius filmo kadrus bei sudalyvauti diskusijoje su kūrėjų komanda. Čia lankytojų lauks ir interaktyvi, su filmu susijusi erdvė, kur kiekviengas galės pasijausti atsidūręs filme „Sistema“ rodomuose mokyklos suoluose. Antrą kartą Lietuvoje organizuojamame renginyje bus pristatoma ir daugiau naujausių lietuviškų ir užsienietiškų filmų produkcijos.

Daugiau informacijos apie renginyje vyksiančias pramogas galite rasti oficialioje svetainėje: www.ccbaltics.com.

Komentarai