fbpx
Naujienos

Daugiau nei trys dešimtys kruopščiai atrinktų filmų naujame „Kino po žvaigždėmis“ sezone

Kinas po žvaigždėmis Kino teatro „Pasaka“ archyvas
Kinas po žvaigždėmis
Kino teatro „Pasaka“ archyvas

Jau tradicija tampantis kino teatro „Pasaka“ renginys netrukus pakvies visus sostinės gyventojus į kino seansus po atviru dangumi. Nuo birželio 21 d. iki pat vasaros pabaigos kino mylėtojų lauksime ŠMC kiemelyje (Vokiečių g. 2), seansų pradžia – 22.30 val. Šių metų vasaros programa buvo sudaryta bendradarbiaujant su ŠMC kino sale.

Naujame „Kino po žvaigždėmis“ sezone žiūrovų laukia vienuolikos savaičių programa, kurios metu bus pristatyti 38 filmai, tarp kurių –  geriausi  2012 m. –  2013 m. filmai, naujausių filmų premjeros. Ryano Goslingo ir Audrey Tautou talento gerbėjai turės galimybę pamatyti šių aktorių filmų retrospektyvas, atskiros programos kvies į vokiškų ir lietuviškų filmų peržiūras. Dokumentinio kino gerbėjų lauksime  kino stebuklu praminto filmo „Samsara“ (rež. Ron Fricke) seanse, o norintiems išsamiau susipažinti su kino istorija pasiūlysime  režisieriaus Marko Cousinskino  dokumentinių filmų ciklą „Kino odisėją“.

Birželio 21 d. vakare laukia susitikimas su pasaulinio garso muzikos legenda, brazilų muzikantu Gilberto Gilu. Dokumentinė kelionė  „Viramundo“ (rež. Pierre-Yves Borgeaud) tęsis  per skirtingus žemynus – Pietų Ameriką, Australiją ir Afriką. Čia muzikantas ir politikas, buvęs Brazilijos kultūros ministras, ieškos ryšių su nykstančiomis kultūromis, kalbėsis su vietiniais gyventojais  apie jų tradicijų ir papročių išsaugojimą, dainuos ir muzikuos drauge.

Birželio 22 d. graikų drama „Atenbergas“  (rež. Athina Rachel Tsangari) papasakos keistos, beveik su niekuo nebendraujančios ir gyvenančios mažame nuo civilizacijos izoliuotame miestelyje, jaunos merginos Marinos istoriją. Jai 23-eji, ji mėgsta  Davido Attenborough dokumentinius filmus apie gamtą, o jos vienintelė draugė Bella  nuolat  teikia ataskaitas apie savo asmeninius seksualinius nuotykius. Netipiškai bendraujanti Marina jaučia neįprastą polinkį mėgdžioti gyvūnų elgesį, kurio mokosi iš dokumentikos. Filmo emocijos sustiprėja, kai bręstančiai ir savo aistrą tyrinėjančiai Marinai tenka susitaikyti su gresiančia tėvo mirtimi.

ŠMC kino salės pasiūlytoje programoje ypatingas dėmesys skiriamas kino istorijai. Britų kino kritiko Marko Cousinso 8 dalių dokumentinė kelionė „The Story Of Film: An Odyssey“ vadinama tikru meilės laišku kinui ir intriguojančiu kino istorijos perrašymu. Žiūrovai galės pamatyti pirmąsias dvi šios epinės kelionės dalis, kuriose pasakojama apie kino gimimą – pirmąsias žvaigždes ir pirmuosius specialiuosius efektus, tviskantį 1920-ųjų Holivudą su Charlie Chaplinu, ekspresionistinį, impresionistinį ir siurrealistinį kiną Paryžiuje, Berlyne, Maskvoje, Šanchajuje bei Tokijuje ir naujų kino žanrų proveržį atsiradus garsiniam kinui.  Taip pat pristatoma ir dar vieno kino kritiko – portugalų režisieriaus vaidybinė kino juosta „Tabu“, kurios detektyviniame pasakojime gausu nuorodų į kino istoriją. Praėjusiais metais ši juosta daugelio kino kritikų buvo išrinkta geriausiu metų filmu.

Be dėmesio neliks ir Lietuvos kino istorija. ŠMC kino salė kviečia į Lietuviškų detektyvų retrospektyvą, kurios atidarymo renginyje liepos 31 d. kino kritikė Auksė Kancerevičiūtė pasakos apie detektyvo žanro raidą Lietuvos kine. Sovietmečio trileriuose vyks ne tik politinės kovos ir mėsos vagystės iš vietos kombinatų, bet ir liesis kraujas. Tai galimybė iš naujo pažvelgti į šį „lengvąjį“, vasarai tinkantį žanrą Lietuvos kino istorijoje.

Šios vasaros programoje ir keletas naujų filmų. Vienas jų – žavus, lengvas ir kupinas ironijos naujausias režisieriaus Pedro Almodóvaro filmas „Aš tokia susijaudinusi“ kino žiūrovų lauks rugpjūčio 10 d. Ilgą laiką kūręs melodramas režisierius vėl atsigręžė į komedijos žanrą. Kol sugedęs lėktuvas suka ratus virš Toledo ir laukia leidimo avariniu būdu nusileiti oro uoste, orlaivio įgula neriasi iš kailio bandydama sumažinti įtampą. Todėl ekonominės klasės keleiviai dėl šventos ramybės užmigdomi, kad nekeltų daugiau rūpesčių,  o verslo klasė mėgaujais kokteiliais su meskalinu. Puiki nuotaika ir nevaldomas seaksualumas tvyro aplinkui. Trys dailučiai stiuardai padarys viską, kad šios kelionės niekada neužmirštum.

„Kinas po žvaigždėmis“ birželį ir iki rugpjūčio 15 d. žiūrovų lauks ketvirtadieniais  –  šeštadieniais, o visą liepą ir iki rugpjūčio 10 d. trečiadieniais – šeštadieniais.  Daugiau informacijos teiraukitės  telefonu  8(5)2611516 arba www.kinopasaka.lt/lauko-kinas.

Kino teatro „Pasaka“ informacija

Komentarai