fbpx
Naujienos

Dėl filmo „Monako princesė“ Kanų kino festivalyje – karališko masto drama

Kadras iš filmo „Monako princesė“ „ACME Film“ archyvas
Kadras iš filmo „Monako princesė“
„ACME Film“ archyvas

Jau kitą savaitę kino industrijos ryškiausieji bursis į 67-ąjį Kanų kino festivalį. Jo atidarymo filmu buvo pasirinkta Olivier Dahano biografinė drama „Monako princesė“ (angl. „Grace of Monaco“), kurioje pagrindinį vaidmenį atliko Nicole Kidman. Tačiau toks rengėjų sprendimas užtraukė kino šventei Monako karališkosios šeimos nemalonę – atidarymo ceremoniją boikotuoti ketina Monako Princas Albertas II ir jo seserys, princesės Caroline ir Stephanie.

Tokį sprendimą Princas Albertas II ir jo seserys priėmė dėl to, kad yra nepatenkinti jų tėvų – Monako princese tapusios aktorės Grace Kelly ir Princo Rainierio – istorijos interpretacija. Eyeforfilm.co.uk pabrėžia, kad Monako karališkoji šeima įprastai dalyvauja Kanų kino festivalyje, tačiau šįsyk ji išplatino pareiškimą, esą ten vykti nežada, mat filmas „Monako princesė“ yra pagrįstas „klaidingomis istorinėmis nuorodomis ir abejotinais išvedžiojimais“. Kita vertus, Princas Albertas II ir jo seserys nematė visos juostos – jie nuomonę susidarė pamatę jos anonsą ir perskaitę scenarijų.

Kino pasaulis gina meninės improvizacijos laisvę

Režisierius O.Dahanas savo ruožtu teigė suprantantis, kad Grace Kelly istorija yra subtili ir jos artimųjų gali būti priimta skausmingai, bet tvirtino drauge su kūrybine grupe neturėjęs jokių priešiškų motyvų. Anot jo, karališkoji šeima liko nepatenkinta, nes nepamatė galutinio filmo varianto, nors dalis jų siūlytų pataisų buvo priimtos.

„Filmo „Monako princesė“ veiksmas vyksta 1962-aisiais, kai Prancūzijos prezidentas Charlesas De Gaulle’is nesutarė su Monako Kunigaikštyste dėl mokesčių ten veikiančioms prancūzų įmonėms. Tuo metu Monake tikrai vyravo antiprancūziškos nuotaikos. Kita vertus, aš turiu teisę kurti meninį filmą, tai nėra istorinis veikalas ar dokumentika“, – savo požiūrį dėstė kino kūrėjas. Jam antrino juostos prodiuseris Pierre’as-Ange Le Pogamas, pridūręs, kad filmas yra originalus, meniškas, vaidybinis, nors ir tikrų įvykių įkvėptas, kūrinys. Už teisę kine interpretuoti istoriją pasisakė ir Kanų kino festivalio organizatoriai, stoję O.Dahano ir filmo „Monako princesė“ pusėn.

Daugybę aistrų sukėlusi, elegantiška, prabangi ir užburianti biografinė drama „Monako princesė“ su N.Kidman Lietuvos kino teatrus pasieks netrukus po didžiosios premjeros Kanų kino festivalyje – gegužės 30 dieną.

Dramos „Monako princesė“ anonsas:

Komentarai
„ACME Film" turi išskirtines teises Lietuvos, Latvijos bei Estijos kino teatruose platinti „Warner Brothers" filmus, taip pat išskirtines teises „Sony Pictures" filmams platinti Lietuvos bei Estijos kino teatruose. „ACME Film" yra didžiausia nepriklausomų filmų platintoja Baltijos šalyse. Mūsų partneriai yra „Summit Entertainment", „Lakeshore International", „Studiocanal", „Wild Bunch", „Lionsgate", "Focus Features", EEAP ir daugelis kitų. Glaudūs ryšiai "ACME Film" sieja ir su didžiausiomis rusų filmų platinimo kompanijomis - „West Video", „Central Partnership" bei „Paradise MGN"