Ne kartą filmuose rodyta Čikaga gali būti vis kitokia, neretai – niūri ir pilka vieta, tačiau Lana ir Andy Wachowskiai naujojoje kosminėje operoje „Jupiterė. Pabudimas“ (angl. „Jupiter Ascending“) parodys naują šio miesto paveikslą. Šiandien Lietuvos kino teatrus pasiekusiame filme žiūrovai išvys netikėtą ateities miestą, nustebinsiantį įspūdingu kruopštumu detalėms ir kvapą gniaužiančiais vaizdais.
Kino kritikai sutinka, kad vizualioji filmo „Jupiterė. Pabudimas“ pusė išties nuostabi. Į ją režisieriai ir jų komanda investavo ypač daug laiko ir pastangų. Tam, kad dangaus fonui būtų išgauti norimi purpurinės, mėlynos ir auksinės spalvos tonai, Čikagoje dirbama buvo tam tikru metų laiku, tarp 5.15 val. ir 5.45 val. ryto, kai kadrui tebuvo tinkamos vos kelios minutės.
Kosminės fantastikos filme – tikras miestas ir tikras dangus
Ypač dideliu dėmesiu filmo vaizdams garsėjantys Lana ir Andy Wachowskiai šįkart kamerų ekspertų grupei nurodė sumontuoti visiškai naują filmuojantį prietaisą. Kaip rašoma Gizmodo.com, „Jupiterė. Pabudimas“ turėtų priversti žavėtis ne tik specialiaisiais efektais, bet ir Čikagos vaizdais, kurie buvo nufilmuoti iš tiesų. Kadangi vienas pagrindinių herojų, Chaningo Tatumo įkūnytas genetiškai sukurtas karys Keinas, didžiąją dalį filmo sklendžia virš žemės, įsimintinų panoramų bus gausu. Specialų filmavimo aparatą filmo „Jupiterė. Pabudimas“ kūrimui sumeistravo kompanija „Pictorvision“, kurių specializacija – stabilios filmavimo ore sistemos.
„Mes pagavome Čikagą akimirką prieš pabudimą – kai miesto nakties šviesos dar dega, tačiau jau tuoj tuoj kils saulė. Šis perėjimo laikas unikalus ir didingas. Jis trunka tik apie šešias minutes, tad turėjome labai mažai laiko“, – Io9.com pasakojo L.Wachowski. Režisierės teigimu, filmavimai iš oro užtruko visą vasarą. Anot jos, be specialiai šiam filmui sukurto ir itin aukšta raiška filmuojančio aparato dalis filmo „Jupiterė. Pabudimas“ grožio būtų buvusi pasmerkta. „Kai teturi kelias minutes, reikia, kad įamžintas vaizdas būtų itin aukštos kokybės, nes perfilmuoti po vieno ar dviejų dublių gali tik kitądien“, – subtilybėmis dalijosi ji. Galiausiai ta pati technologija buvo pritaikyta ir filmuojant gaudynių upėje vaizdus.
Akimirkų iš filmavimo aikštelės ir Čikagos vaizdų, pamatyti galite čia:
http://gizmodo.com/camera-experts-designed-a-new-kind-of-360-rig-for-jupi-1683857997
Beje, „Jupiterė. Pabudimas“ herojų kostiumų vizualizacijai ir ateivių įvaizdžiams prireikė net 18-os mėnesių pasiruošimų prieš juostos filmavimų pradžią.
Kosminėje operoje „Jupiterė. Pabudimas“ šviesiame ir spalvingame ateities pasaulyje jauna, skurdžiai gyvenanti valytoja Jupiterė (akt. Mila Kunis) tampa negailestingo galingos ateivių dinastijos karalaičio (akt. Eddie Redmayne‘as) taikiniu. Merginai į pagalbą atskubėjęs karys (akt. Ch.Tatumas) stengiasi padėti jai ne tik išlikti gyvai, bet ir sustabdyti tirono valdžią tolimoje planetoje.
Unikalaus grožio naujasis „Matricos“ kūrėjų darbas „Jupiterė. Pabudimas“ jau pasiekė Lietuvos kino teatrus.
Filmo „Jupiterė. Pabudimas“ anonsas: