fbpx
Kino industrija, Naujienos

Dėmesio sulaukęs Jaunojo kino kritiko konkursas ir šiemet kviečia moksleivius rašyti filmų recenzijas

Šiandien Lietuvos kino centras skelbia Jaunojo kino kritiko konkurso pradžią.

„Tęsiame praėjusias metais pradėtą mūsų iniciatyvą, kuria skatiname moksleivius žiūrėti filmus, juos analizuoti ir vertinti. Moksleiviai aktyviai dalyvavo konkurse, iš jų gavome beveik 100 filmų recenzijų. Ir šiemet tikimės tokio pat ne tik didžiųjų, bet mažesnių Lietuvos miestų bei miestelių moksleivių susidomėjimo,“ – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Jaunojo kino kritiko konkurso tikslas – lavinti moksleivių vizualinį raštingumą bei kūrybiškumą, ugdyti intelektualią ir kritišką būsimąją kino žiūrovų auditoriją.

Konkurso metu vyresnių klasių moksleiviai kviečiami parašyti recenziją apie filmą, kurį gali pasirinkti iš pasiūlytų programų ir platformų arba kurį matė kino teatre.

Konkurse gali dalyvauti visi vyresniųjų klasių Lietuvos moksleiviai. Konkursas pagal dalyvių amžių skirstomas į dvi kategorijas: 14-15 metų ir 16-18 metų kategorijas.

Recenzija rašoma lietuvių kalba, jos apimtis – ne daugiau nei 3000simbolių (be tarpų).

Recenzijas vertins trijų ekspertų – profesionalių kino kritikų – komisija. Geriausių recenzijų autoriai bus skelbiami LKC interneto svetainėje, jų autorių laukia asmeniniai prizai, o kartu su bendraklasiais galės apsilankyti kino teatre. Recenzijos bus publikuojamos kino tematikos žiniasklaidos priemonėse.

Išsamesnė informacija apie konkursą, dalyvavimo jame sąlygas skelbiama LKC interneto svetainėje. Joje pateikiamos gairės, kurios padės parašyti gerą filmo recenziją, bei rekomenduojamos filmų programos ir platformos. Tai LKC kino edukacijos ugdymo bazė, LRT.lt Mediateka, programa „Kinobusas“, filmų peržiūros su diskusijomis Vilniaus „Skalvijos“ kino centre. Recenziją galima rašyti ir apie bet kurį kino teatre matytą filmą.

Recenzijas kartu su dalyvio anketomis prašome siųsti elektroniniu paštu adresu info@lkc.lt arba adresu Lietuvos kino centrui, Z.Sierakausko g. 15, Vilnius, LT-03105, nurodant „Jaunojo kino kritiko konkursui“, iki 2014 m. lapkričio 30 d.

Komentarai