fbpx
Festivaliai, Reportažai, Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Dešimt dienų dokumentikos „Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje“

VDFF`18 atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Dešimt dienų Vilniuje ir savaitę Kaune bei Ukmergėje dokumentinio kino mylėtojai galės džiaugtis vakar prasidėjusio 15-ojo Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) filmais. Jų bus daugiau nei trisdešimt. Taip pat vyks susitikimai su režisieriais, Viliuje veiks vaizdo instaliacija.

„Festivalio filmuose yra daug beprotiškų sumanymų, įgyvendinimų. Kai kurie herojai yra laikomi bepročiais, nors yra universitetų profesoriai. Yra šeimos tema. Dar yra mamutai. Daug visko yra.

Rengdamiesi festivaliui, pradėjome galvoti tokią greitakalbę. Po truputėlį pradėjome dėlioti tokią „mantrą“, tokią ne greitakalbę. Filmus viena iš vienijančių temų yra laikas, išliekantys filmai yra laikas. Taip ir susidėjo į: išliko, išlieka, išlaiko, išliks iš laiko“, – apie šių metų festivalį kalbėjo viena iš jo organizatorių Sonata Žalneravičiūtė.

VDFF`18 atidarymas
Fotografė Vytautė Ribokaitė

Atidarymo svečiams buvo parodytas šveicarų kino dokumentininko Peterio Liechti filmas „Signerio lagaminas. Kelyje su Romanu Signeriu“. Šių metų festivalio viena iš retrospektyvų skirta P. Liechti. Šio menininko kūrybos retrospektyva Lietuvoje rengiama pirmą kartą. Be režisieriaus darbų žiūrovai galės apsilankyti ką tik „Skalvijai“ grąžintoje salėje ir apžiūrėti menininkių, režisieriaus kūrybinių partnerių Jolanda Gsponer ir Annette Brütsch parengtą vaizdo instaliaciją „Dedikacijos. Nebaigtas Peterio Liechti filmas“.

Šių metų festivalio filmai sudėlioti į programas: pagrindinę, kurioje devyni filmai, dvi retrospektyvos – Peretio Liechti ir Algio Arlausko, speciali programa vaikams bei speciali programa „Ingmaro Bergmano dokumentai“ bei naujojo A. Marcinkevičiūtės filmo „Iš kur tas švytėjimas“ premjera.

VDFF vyksta rugsėjo 20-30 d. „Skalvijos“ ir „Pasakos“ kino teatruose, spalio 2-4 d. Kauno kino centre „Romuva“ ir spalio 5-7 d. Ukmergės kultūros centre. Išsamią programą galite rasti VDFF puslapyje.

Atidarymo akimirkos

Komentarai
Esu „KINFO“ redaktorius ir kitų darbų darbelių darytojas. Į „KINFO“ komandą patekau netikėtai, tad būnant „KINFO“ komandoje netikėtumų ir nuotykių netrūksta. Smagu, kad „KINFO“ sudaro galimybę tobulėti, sutikti naujų įdomių žmonių bei progą prisidėti prie lietuviško kino sklaidos. Kinas, anksčiau buvęs interesų periferijoje, tapo itin svarbia gyvenimo dalimi, be kurios būtų nemiela gyventi.