fbpx
Naujienos

Didžiausiame Azijos kino renginyje – „Sangailės vasaros“ sėkmė ir komplimentai iš paties Kim Ki-duko

Lietuvos delegacija Busano filmų festivalyje LKC archyvas
Lietuvos delegacija Busano filmų festivalyje
LKC archyvas

Šiomis dienomis vykstančiame Busano kino festivalyje, šeštadienį (spalio 3 d.), įvyko filmo „Sangailės vasara“ (rež. Alantė Kavaitė) premjera Azijos šalyse. Filmas buvo rodomas specialioje programoje „Flash Foward“, ne azijietiškos kino mokyklos naujokų kategorijoje.

Busano kino festivalis, kuris vyksta Pietų Korėjoje yra didžiausias kino industrijos renginys Azijoje, gausus kino premjeromis, svečiais bei grandiozine kino muge. Čia kasmet dalyvauja garsiausi Azijos ir pasaulio filmai, susirenka žymiausi kino industrijos atstovai.

Festivalyje numatytos trys „Sangailės vasara“ filmo peržiūros. Anot filmo prodiuserės Živilės Gallego, savaitgalį vykusi filmo premjera surinko pilną salę žiūrovų, publika negailėjo ovacijų, o filmo aktorės neatsiginė gerbėjų ir vos spėjo dalinti autografus. Daugumai tai buvo pirmas matytas lietuviškas filmas. „Galima tik pavydėti tokios entuziastingos publikos, kuri daug šypsosi, reaguoja į kiekvieną emociją ir įkvepia kurti toliau,“– įspūdžiais iš premjeros dalinosi aktorė Aistė Diržiūtė.

Sekmadienį vykusiame antrajame seanse, visiškai pilnoje salėje filmą žiūrėjo ir garsusis Korėjos režisierius Kim Ki-dukas, kuris po seanso prisipažino, jog filmas jam paliko gerą įspūdį ir pasirodė labai gražus. Kaip teigė filmo prodiuserė Živile Gallego, po abiejų seansų vyko labai įdomios diskusijos, korėjiečiai susižavėjo Lietuva, jos gamta.

Režisierius Kim Ki-dukas ir aktorė Aistė Diržiūtė Asm. archyvo nuotrauka
Režisierius Kim Ki-dukas ir aktorė Aistė Diržiūtė
Asm. archyvo nuotrauka

Tai yra antras kartas, kada lietuviškas filmas patenka į Busano festivalio oficialią programą. 2012 metais į specialią, naktinę filmo programą „Vidurnakčio aistra“ buvo įtrauktas režisierės Kristino Buožytės filmas „Aurora“.

Dar vienas, paskutinis filmo seansas numatytas spalio 7 dieną, trečiadienį. Festivalio uždarymas – spalio 10 dieną.

Busano kino festivalio surengtoje kino mugėje Lietuvos kino centras prisistatė Europos kino sklaidos tinklo European Film Promotion organizuotame jungtiniame Europos šalių stende. Mugės metu buvo dalinamasi informacija apie industrijos pasiekimus, naujausius lietuviškus filmus, vystomus projektus bei mokestinę lengvatą ir galimybes filmuoti Lietuvoje. Anot Lietuvos kino centro filmų sklaidos, informacijos ir paveldo skyriaus vedėjos Lianos Ruokytės-Jonsson, mugės metu pavyko užmegzti nemažai naudingų kontaktų su Azijos kino šalių industrija.

„Lietuviško filmo dalyvavimas Busano festivalyje  yra svarbus žingsnis Lietuvos kino populiarinimui Azijoje, nes būtent čia suvažiuoja pagrindiniai Azijos kino industrijos dalyviai. Tai labai svarbu  Lietuvos kino pristatymui ir šalies įvaizdžio formavimui, nes kinas yra pati galingiausia ir paveikiausia meno sritis.“ – teigia Liana Ruokytė-Jonsson.

Komentarai