fbpx
Apdovanojimai, Naujienos, Oskarai

Didžiausias apdovanojimų sezono siurprizas: „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“

Kadras iš filmo „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“
DU KINE archyvas

Režisieriaus Martino McDonagh komiška drama „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ (orig. „Three Billboards Outside Ebbing, Missouri“) vos tik pasirodžiusi pirmuose kino festivaliuose tapo gana netikėtu apdovanojimų sezono siurprizu.

Filmas, su tokiomis sunkiasvorėmis Holivudo žvaigždėmis kaip Frances McDormand, Samas Rockwellas ir Woody Harrelsonas, bei „Oskaro“ laureato M. McDonagh scenarijumi, kuris piktybiškus įžeidimus gali paversti aukštuoju menu, pretenduoja tapti geriausiu metų filmu.

Kino meno akademijos apdovanojimų ceremonijos organizatoriai, antradienį (2018 m. sausio 23 d.) paskelbė pretendentus į 90-uosius „Oskarus“, kurie bus išdalinti jau kitą mėnesį. Dramai „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ atiteko septynios nominacijos – geriausias filmas, geriausia aktorė (Frances McDormand), geriausias scenarijus (Martin McDonagh), geriausias antraplanis aktorius (Sam Rockwell ir Woody Harrelson), geriausias montažas (Jon Gregory) bei geriausias garso takelis (Carter Burwell).

Kadras iš filmo „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“
DU KINE archyvas

Filmo „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“, pasakojančio apie moterį, kuriai atsibodo pasaulinė neteisybė apskritai ir konkrečiai jos pačios mieste, scenarijus buvo kuriamas daugybę metų, tačiau išlaukė savo momento ir kinuose pasirodė labai tinkamu metu.

Kino juostos premjera Venecijos, o vėliau ir Toronto kino festivaliuose, sulaukė daugybės kino kritikų pagyrų. Tačiau Toronte ši drama paliko gerą įspūdį ne tik kritikams, bet ir kino žiūrovams, todėl nurungusi tokius konkurentus, kaip „Vandens forma“ ar „Pokerio princesė“, pelnė istoriškai tvirtą būsimų apdovanojimų sezono sėkmės rodiklį – Žmonių simpatijų apdovanojimą.

Šiemet prasidėjusiame kino apdovanojimų maratone, kino juosta „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ jau pelnė ne tik daugiausia „Auksinių gaublių“ statulėlių (geriausias draminis filmas, geriausia aktorė, geriausias antraplanis aktorius, geriausias scenarijus), bet ir puikiai pasirodė Aktorių gildijos apdovanojimuose – ji ne tik tapo drama su geriausia aktorių komanda, tačiau statulėles pelnė atskirai ir filmo aktoriai – pagrindinį vaidmenį atlikusi Frances McDormand ir antrojo plano aktorius Sam Rockwell.

Kadras iš filmo „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“
DU KINE archyvas

Filmo veiksmas vyksta išgalvotame JAV miestelyje Ebinge, kuriame praėjus net septyniems mėnesiams nuo tragiškos dukters mirties, vieniša moteris Mildred Hayes (akt. Frances McDormand) siekia teisingumo savo pačios rankomis. Trūkus kantrybei ir pavargusi laukti apatiškos policijos veiksmų, moteris šiems duoda „subtilią“ užuominą – miestelyje nusiperka tris didžiulius reklaminius stendus. Sulaukusi ne tik miestelio gyventojų, bet ir televizijos reporterių dėmesio, narsi moteris net neketina sustoti ir stoja į nenuspėjamą kovą su policijos pareigūnais (akt. Sam Rockwell ir Woody Harrelson).

Dėl visuomenei nepatogių, keiksmažodžių nevengiančių ir tabu neturinčių personažų, dramą „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ galima sulyginti su režisieriaus Paul Haggis 2004 m. kriminaline drama „Avarija“ (orig. „Crash“), kuri 2015 m. pelnė „Oskaro“ apdovanojimą už geriausią filmą. Apskritai, šie abu filmai ne tik paliečia rasizmo bei priespaudos temas, bet pasakoja labai asmeninę pagrindinio herojaus istoriją „Amerikoje“, kurioje ne visada nugali teisingumas.

Drama „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“, pretenduojanti pelnyti savo „Oskaro“ statulėlę, Lietuvos kinuose nuo vasario 2 d.

Filmo anonsas:

Komentarai