fbpx
Kino pavasaris, Naujienos

Didžioji „Kino knygos“ naujiena mokykloms – edukacinės kino kelionės po šalies regionus

Trumpametražio dokumentinio filmo „Mėgėjai“ peržiūra kartu su mėgėjų filmais
Kadras iš filmo „Holivudas pasiūlė per mažai“

VšĮ „Kino pavasaris“ rengiamas edukacinis kino projektas „Kino knyga“ jau dešimtą kartą sukvietė vyresnių klasių moksleivius į Vilniuje vykusias kino dirbtuves. Tačiau tuo 2017 m. „Kino knyga“ nesibaigė. Jos dešimtmečio proga projekto ribos buvo išplėstos ir užsibrėžtas tikslas – kuo daugiau mokinių suteikti galimybę mokytis žiūrint kiną bei analizuojant filmus su jų kūrėjais. Taigi „Kino knyga“ su specialia, mokykloms skirta ir autorių teises akcentuojančia programa lapkričio ir gruodžio mėnesiais keliaus po šalies regionus. 

Dešimt kelionių po Lietuvą

Projekto „Kino knyga“ rengėjai kasmet matydami, kaip jaunas žmogus reaguoja į kiną, ir jo pagalba skleidžiamas, identiteto paieškose praversiančias žinias, sumanė pratęsti šių metų projektą, kuris paprastai užsibaigdavo kūrybinėmis dirbtuvėmis Vilniuje. Šiemet „Kino knyga“ drauge su patyrusiais režisieriais bei jų filmais apsilankys dešimtyje skirtingų šalies regionų. Mokiniams bei jų mokytojams skirtas nemokamas filmų peržiūras paįvairins diskusijos, koncentruotos paskaitos apie filmo kūrimo procesą, intelektinę nuosavybę ir jos teises.

Lapkričio 20–gruodžio 8 d. „Kino knyga“ apsilankys Utenoje, Marijampolėje, Gargžduose, Ukmergėje, Telšiuose, Varėnoje, Šiauliuose, Šakiuose, Anykščiuose ir Panevėžyje. Išvardytų miestų bei jų aplinkinių rajonų mokyklų atstovai turės galimybę sudalyvauti specialiuose edukaciniuose filmų seansuose, pabendrauti su režisieriais, kino ekspertais. Seansų repertuarą galima rasti čia: http://kinopavasaris.lt/lt/kino-knyga

„Kino knygos“ išvažiuojamųjų seansų metu bus rodomas trumpametražis dokumentinis filmas „Holivudas pasiūlė per mažai“ (26 min.). Rimanto Oičenkos režisūrinis debiutas, Berlyno festivalyje „Litauisches Kino Goes Berlin“ pripažintas geriausiu filmu, pasakoja apie išskirtinę asmenybę, Vilniaus Ozo kino salės vadovą, kuris visą savo gyvenimą paskyrė kinui. Į žiūrovų klausimus atsakys keletą metų jo neįprastą gyvenimą fiksavęs režisierius R. Oičenka.

Trumpametražio dokumentinio filmo „Mėgėjai“ peržiūra kartu su mėgėjų filmais
Kadras iš filmo „Mėgėjai“

Šių nemokamų seansų metu bus galima išvysti ir Audriaus Antanavičiaus dokumentinę juostą „Mėgėjai“ (20 min.), kuri supažindina su kitais dviem kino entuziastais – gydytoju Vitoliu Laumakiu ir inžinieriumi Adolfu Morėnu. Kėdainių kultūros centro rūsyje jie įkūrė vieną garsiausių mėgėjiško kino studijų Lietuvoje „Mėgėjas“, kurioje per penkis dešimtmečius buvo sukurta beveik šimtas trumpametražių filmų. Apie kino kūrimo procesą papasakos pats A. Antanavičius. 

Įkvepiančios patirtys ir rezultatai 

Išvažiuojamieji „Kino knygos“ užsiėmimai – antrasis šių metų projekto etapas. Pirmasis, kaip jau minėta, tai – Vilniuje vykusios filmų kūrimo dirbtuvės, kuriuose dalyvavo kūrybinio konkurso keliu atrinkti 34 mokiniai iš visos Lietuvos. Jų filmukus taip pat bus galima pamatyti minėtų nemokamų seansų metu.

Mokiniai, išklausę įvairių paskaitų, pradedant scenarijaus rašymu ir baigiant muzikinių klipu kūrimu bei kasmet akcentuojamomis autorių teisėmis, drauge su ilgamečiais „Kino knygos“ lektoriais–režisieriais Andriumi Blaževičiumi, Maratu Sargsyanu ir Miku Žukausku kūrė filmukus, kurie ir buvo pagrindinis šių dirbtuvių rezultatas. 

Kūrybinių dirbtuvių metu sukurtus filmukus galite išvysti čia: http://bit.ly/2iTAGLy

Komentarai
Vilniaus tarptautinis kino festivalis (VTKF) „Kino pavasaris“ yra didžiausias kino renginys Lietuvoje. Sukurtas 1995 metais, festivalis vieno didžiausių ir gausiausiai lankomų renginių šalyje vardą užsitarnavo pateikdamas žiūrovams kruopščiai atrinktą, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintą kino programą.