fbpx
Lietuviški filmai, Naujienos, Reportažai

Dokumentinės juostos apie Rūtą Meilutytę premjera: svarbiausi dalykai vyksta ne baseine

Dokumentinio filmo apie Rūta Meilutytę premjeros akimirka
Nuotraukos autorė: Monika Daužickaitė

Paskutinį kalendorinės žiemos vakarą, vasario 28 d., „Forum Cinemas Vingis“ kino teatre įvyko įkvepiančio dokumentinio filmo apie Rūtą Meilutytę premjera.

Filmo režisieriai Rokas Darulis ir Ronaldas Buožis pristatė kviestiniams svečiams savo debiutinį pilnametražį dokumentinį filmą, kurio darbai buvo pradėti 2016 metais pačiame pasiruošimo Rio de Žaneiro vasaros olimpinėms žaidynėms įkarštyje.

Filme galima pamatyti nemažai archyvinės medžiagos, darbo kasdienybės ir pasiruošimo varžyboms akimirkas bei specialiai šiai dokumentiniai juostai filmuotus interviu. Dalyje jų Rūta itin atvirai kalba apie pasiekimų kainą ir itin nelengvą jai laikotarpį po Rio varžybų – užplūdusią depresiją.

Natūralu, kad sportininkų rezultatams tiesioginę įtaką turi ne vien jų fizinė parengtis, bet ir emocinė savijauta. Rūta Meilutytė – ne išimtis. Jos trenerio žodžiais tariant, svarbiausi dalykai vyksta ne baseine. Dvidešimtmetė plaukikė stebina savo stiprybe tiek besiruošdama varžyboms, tiek bendraudama su ne visada etiška žiniasklaida ir įkyriais gerbėjais, tiek išdrįsdama atvirai kalbėti apie problemas, su kuriomis teko susidurti.

Savo atvykimu į filmo pristatymo šventę kūrybinę grupę pagerbė Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus. Tarp kviestinių svečių taip pat buvo galima išvysti Edmundą ir Rasą Jakilaičius, Vidą Bareikį ir Jurgą Šeduikytę, Beatą Tiškevič ir Saulių Baradinską, Paulių Ambrazevičių ir daugelį kitų garsių kultūros bei pramogų pasaulio atstovų. Filmą kino salėje stebėjo ir artimiausi geriausios Lietuvos plaukikės šeimos nariai.

Dokumentinio filmo apie Rūta Meilutytę premjeros akimirka
Nuotraukos autorė: Monika Daužickaitė

Dokumentinio filmo „Rūta“ kūrėjai – artimi Rūtos Meilutytės draugai. Vaizdo operatorius Ronaldas Buožis su ja susipažino filmuodamas mineralinio vandens reklamą, o mados fotografas Rokas Darulis žurnalo fotosesijos metu. Įdomu, kad R. Buožis ir R. Darulis pažįstami nuo mokyklos laikų.

„Norėčiau padėkoti Rokui ir Ronaldui už nuostabų ir sunkų darbą. Aš prisidėjau prie filmo gana mažai, nes visas darbas buvo padarytas jų“, – savo kalboje premjeros vakarą pažymėjo viena mylimiausių  sportininkų šalyje.

Rokas Darulis išreiškė Rūtai Meilutytei savo padėką už atvirumą ir buvimą kartu viso šio projekto metu. „Smagu matyti tiek pažįstamų veidų ir garbingų svečių. Mes labai džiaugiamės, kad šis projektas gimęs prieš beveik dvejus metus nuėjo tokį kelią ir pagaliau galime Jums jį čia pristatyti“, – tęsė vienas iš filmo kūrėjų.

Dokumentinį filmą „Rūta“ sportininkės gerbėjai kino teatruose galės išvysti jau nuo šiandien – kovo 2 dienos.

Galerija: dokumentinės juostos apie Rūtą Meilutytę premjera

Nuotraukų autorė: Monika Daužickaitė

Komentarai
Kinas visada buvo labai svarbi mano gyvenimo dalis. Geriausiai tai, koks kinas man patinka apibūdina Tildos Swinton citata: „Už nebalintą veidą ir nelygią eiseną. Už realistišką šeimyninę sceną. Už skausmingą žodžių pasirinkimą. Už atvirą, o galbūt ir nelaimingą pabaigą. Už nuo pėdos slystanti batą ir jį pataisantį kojos judesį. Už sudaužytą kiaušinį ir išpiltą pieną. Už neaiškaus kalbėjimo idėją. Už kino erdvę, kur niekas nevyksta, bet viskas įmanoma.“ Gavus pasiūlymą prisijungti prie KINFO šeimos nusprendžiau neatsisakyti, nes tai puiki proga ne tik daryti tai, kas miela širdžiai, bet dar ir galimybė susipažinti su bendraminčiais.