fbpx
Naujienos

Dokumentinio kino fiestą užbaigs jauno režisieriaus Tomo Smulkio premjera „Rojaus beieškant“

Kadras iš filmo „Rojaus beieškant“

Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) eina į pabaigą – šiemet 9-ą kartą vykusi dokumentinio kino šventė kvietė ieškoti savo atspindžių talentingojo režisieriaus V. Kosakovskio filmų herojuose, kultinio bitnikų trejeto portretuose, kaimyninių šalių kūrėjų ir pagrindinės programos filmuose.

Šią savęs atpažinimo kitame paiešką užbaigs jaunas lietuvių režisierius Tomas Smulkis. Jo dokumentinis pasakojimas „Rojaus beieškant“ užvers festivalį rugsėjo 29 d., šeštadienį. Filmas dokumentuoja T. Smulkio siekį susitikti ir dirbti su švedų režisieriumi Roy’umi Anderssonu bei bandymą rasti atsakymus į daugybę jam kylančių klausimų.

„Pirmiausia, filmu noriu išsiaiškinti ir atsakyti į klausimą, kodėl taip norisi sekti kažkuo nepaaiškinamu (svajone, sapnu)? Tuo, ko negali planuoti ar iki galo suvokti. Kodėl taip svarbu svajoti?  Siekiu išsiaiškinti, kodėl „susapnavau“ Stokholmą ir kas tame slypi? Nagrinėdamas Roy‘aus Anderssono kūrybos metodą, siekiu suprasti, kodėl kūrėjas renkasi tokį sudėtingą kelią? Kaip sukonstruojamas „tobulas pasaulis“ šio režisieriaus filmuose?“ – nesustodamas klausia jaunasis menininkas.

Pasak T. Smulkio, visi vienokia ar kitokia forma svajoja, laukia geresnio rytojaus, didesnių galimybių, meilės ir jis yra vienas iš tų žmonių.

„Kartais pabundi ir negali pamiršti to, ką sapnavai. Netikėtai tai tampa svajone, nuo kurios nebegali pabėgti. Svajoju ir įsikibęs nepaleidžiu savo sapno“, – ryžtingai kalba savojo rojaus paieškas fiksavęs kino režisierius.

Filmo anonsas:

Jauno režisieriaus T. Smulkio filmografijoje  – jau du trumpametražiai filmai: „Pietys“ (2009) ir „Jubiliejus“ (2008). Šiuo metu jis rašo scenarijų pilnametražiam vaidybiniam filmui. Režisierius kol kas vengia išduoti daugiau jo detalių, tačiau būsimąjį filmą vadina savotišku Vilniaus portretu.

Tą patį vakarą per festivalio uždarymo ceremoniją tarptautinė VDFF žiuri, sudaryta iš dr. Dagmaros Rode (Lenkija), kino režisieriaus Juliaus Ziz (Niujorkas) ir dr. Franko Thomo Meyerio (Vokietija), paskelbs konkursinės programos laureatus. Trims geriausiems Baltijos šalių filmams atiteks Kazickų šeimos fondo piniginės premijos.

Pasak VDFF rengėjų, Kazickų šeimos fondas jau penktus metus apdovanoja VDFF konkursinės programos laureatus ir svariai prisideda prie dokumentinio kino populiarinimo Baltijos šalyse.

Vienam iš į konkursinę programą įtrauktų lietuviškų filmų atiteks žurnalo „Moteris“ redakcijos įsteigtas simpatijų prizas.

 VDFF informacija.

Komentarai