fbpx
Naujienos

Dokumentinis filmas apie Visagino miestą – kino teatre „Pasaka“

Kadras iš filmo „Drugelio miestas“
„Planet Korda Pictures Ltd.“ archyvas

Debiutinis Olgos Černovaitės dokumentinis filmas „Drugelio miestas“ apie Visagino miestą ir jo gyventojus bus rodomas kino teatre „Pasaka“ vasario 6 ir 8 d. 19 val. Po sėkmingos premjeros, įvykusios 2017 m. lapkričio mėnesį, viename didžiausių Lietuvos kino festivalių „Scanorama“, filmas vasario mėnesį sugrįžta į sostinę su dviem kino seansais. Po seanso vasario 6 d. vyks klausimų ir atsakymų sesija su filmo režisiere.

Lietuvoje gimusi rusų kilmės režisierė, pabaigusi savo pirmąjį filmą „Jei Ne Tu“ (If Not You, 2012), seka portretą miesto, atsisakančio mirti kartu su nykstančia elektrine. Kol jo gyventojai sprendžia tapatybės klausimus, miestas žvelgia į ateitį ir ieško naujo veido. Šis portretas tiesiogiai kelia klausimus apie demokratiją, socialinę įtrauktį, pilietiškumą ir saviraiškos laisvę.

Dokumentinio filmo „Drugelio miestas“ plakatas
„Planet Korda Pictures Ltd.“ archyvas

Lietuvos miestas Visaginas, sumanytas ir suprojektuotas drugelio sparnų formos, turėjo tapti sovietinės pažangos pavyzdžiu Vakarams. Miestas buvo sukurtas 1970-aisiais metais su tikslu aptarnauti galingą sovietinę atominę jėgainę, o po Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo pradėjo reprezentuoti šalies energetinę nepriklausomybę. Tačiau narystė Europos Sąjungoje reiškė, kad Lietuva turi uždaryti elektrinę – pagrindinę miesto pramonę.

Miestas buvo tarsi atsiribojęs nuo išorinio pasaulio ir sustingęs laike, tačiau dabar šis atsiribojimas išnyko. Dygsta naujos atžalos: neatsižvelgiant į tai, kad daug jaunų žmonių išvažiavo, yra ir tokių, kurie ieško būdų atsikratyti miesto priklausomybės nuo atominės energetikos industrijos ir dirbti ties miesto atgimimu.

Kadras iš filmo „Drugelio miestas“
„Planet Korda Pictures Ltd.“ archyvas

Filmo režisierė Olga Černovaitė leidžiasi į atradimo kelionę. Atsisakydamas užimti vieną ar kitą pusę, jos filmas užduoda universalų klausimą: ar gali skirtingos bendruomenės, gyvenančios kaip piliečiai vienoje demokratinėje šalyje, išlaikyti savo identitetą, pagarbą kitiems ir gyventi kartu be baimės ir įtarumo.

Filmą „Drugelio miestas“ taip pat bus galima pamatyti Visagino kultūros centre vasario 8, 10 ir 13 dieną. Vėliau – kovo mėnesį – „Skalvijoje“ ir balandžio mėnesį – Panevėžio „Garse“.

Filmo anonsas:

Komentarai